מחיר מיוחד 41 ₪ מחיר רגיל 69 ₪

קובלנה של בלש

מחיר מיוחד 41 ₪ מחיר רגיל 69 ₪
במלאי
מק״ט
11201121
עמודים
320
יציאה לאור
5 באוג׳ 2015

אליש בן זקן, גיבורו המסתורי של שמעון אדף, הניח מאחוריו את עיסוקו כחוקר פרטי. חידות כבר אינן מעניינו. השאלות הקיומיות שטרדו אותו הפכו לרעש רקע. הוא מתפרנס מכתיבת ספרי בלש, המבוססים על מקרי עבר לא מפוענחים. הוא חי חיים מאוזנים לכאורה.
אבל האם אדם כמו אליש יכול להימלט ממעגל הקסמים של תעלומה ובלש המולידים זה את זה ללא הרף? והאם הוא יכול להחלים ממגע ההרס שלו? נראה שלא. הוא נחלץ לעזרתה של תהל, אחייניתו, המתערבת בחקירה לא לה: אישה צעירה עולה ביום חמישי בשעות הערב על אוטובוס היוצא מבאר שבע. היא יורדת ממנו ביום ראשון בשעות בערב בשדרות. שלוש היממות שבהן היתה נעדרת נמחו מזיכרונה. היא אינה יודעת היכן בילתה אותן. מבחינתה, חלפה רק שעה אחת שבה נסעה באוטובוס.


כדי להתקדם בפיענוח התעלומה עובר אליש לגור בשדרות. מדובר בעיצומו של קיץ 2014, באזור מלחמה רווי פחד ושנאה. נדמה שאין דבר דוחק פחות מלפתור את התעלומה שהתגלגלה לפתחו. אבל אצל אליש מקרה ההיעלמות המוזר הוא הזדמנות לבחון מחדש תעלומות עמוקות יותר – הפשר של חיי משפחה והצורך האנושי הבסיסי, הבלתי נשלט מבחינתו, לחפש תעלומות ולנסות לפענח אותן.


שמעון אדף, שספרו מוקס נוקס זכה בפרס ספיר לשנת 2013, מוביל אותנו בקובלנה של בלש במסלולים מוזרים ורבי-יופי, המחברים בין העולם השגרתי, המאובק והמשמים לבין עולמות אחרים, המסומנים על-ידי הבהובים מעורפלים, מפתים ומסוכנים בה במידה.
יגאל שוורץ

מידע נוסף
סופר/ת שמעון אדף
יציאה לאור 5 באוג׳ 2015
עמודים 320
ספרים נוספים של שמעון אדף:
 1. מתנות החתונה
  מתנות החתונה
  מחיר מיוחד 47 ₪ מחיר רגיל 79 ₪
 2. ערים של מטה
  ערים של מטה
  מחיר מיוחד 56 ₪ מחיר רגיל 94 ₪
 3. קילומטר ויומיים לפני השקיעה
  קילומטר ויומיים לפני השקיעה
  מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
 4. כפור
  כפור
  מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
 5. קום קרא
  קום קרא
  מחיר מיוחד 59 ₪ מחיר רגיל 98 ₪
 6. אני אחרים
  אני אחרים
  מחיר מיוחד 51 ₪ מחיר רגיל 85 ₪