ממלחמת האופיום עד יורשי מאו

סופר/ת : אהרן שי
מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 61 ₪
הספר חסר זמנית במלאי

ספר זה מציג ומנתח לפני הקורא העברי את שרשרת האירועים ההיסטוריים הקשורים במפגש בין סין ובין העולם הרחב מאז פרוץ מלחמת האופיום.

בתקופה הנדונה נפרצה החומה הסינית, ומעצמות המערב, ועמן רוסיה ויפן, החלו גוזרות את הממלכה הגדולה בעולם לפלחים ולאזורי השפעה. תמורות היסטוריות עמוקות עברו על סין, ומקיסרות בשלטון שושלת זרה היא נהפכה לדמוקרטיה עממית מיוחדת במינה. התהליך הדרמתי הזה לא הושלם בטרם התנסתה סין באנרכיה, במאבקי אילי מלחמה ובתהפוכות הקשורות בכשלון השלטון הרפובליקאי בראשות המפלגה הלאומית.

המשטר הקומוניסטי שקם עוד בטרם השתלט על רובה של הארץ, ב-1949, מציג עד היום דגם מיוחד של סוציאליזם שהוא חלק אינטגרלי מעברה המורכב והעשיר של סין. עבר זה נפרש בספר באורח בהיר ותמציתי.

למהדורה החדשה והמעודכנת נוסף פרק העוסק באירועים הדרמתיים בסין בשנה האחרונה ועד היום.

פרופ' אהרן שי הוא מרצה במחלקה להיסטוריה כללית, אוניברסיטת תל אביב, ומלמד בחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטה העברית, ירושלים. עד כה ראו אור בלונדון שני ספרי מחקר פרי עטו – "שורשי מלחמת העולם במזרח הרחוק" (1976) ו"בריטניה וסין 1947-1941:אימפריאליזם בתאוצה" (1984). בקרוב יופיע ספרו "אימפריאליזם בשבי : גורל החברות הבריטיות בסין 1954-1949". בסיוע אוניברסיטת אוכספורד יצא המחבר, בשנת 1971, למזרח הרחוק לצורך מחקריו והיה חבר במכון לחקר סין בהונג קונג. לאחר אירועי יוני 1989 בטיין מן סייר בסין. אהרן שי הוא מחברו של הרומן ההיסטורי "בנהזר" (עם עובד, 1990) שעלילתו מתרחשת בחלקה במזרח הרחוק.

מדברי הביקורת על המהדורה הראשונה :

"ספר מקורי ראשון בסוגו בעברית.. כתוב ברהיטות... ונקרא בנשימה עצורה.. ספר מצוין.." "הארץ"

".... סקירה היסטורית ישראלית-מקורית, המקיפה את תולדות סין... ב-140 השנים האחרונות..." "ידיעות אחרונות"

"הספר כתוב בכשרון רב כסיפורת שוטפת ומרתקת.. סיכום קריא, מאלף ורב עניין.." "זמנים"

חסר זמנית במלאי
מק״ט
10310056
יציאה לאור
2 באוק׳ 1981