מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 89 ₪

מים אדירים

מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
במלאי
מק״ט
11200705
עמודים
208
יציאה לאור
4 באפר׳ 2011
כשנודע ליששכר, גיבור הרומן החדש של אהרן אפלפלד, כי אחיו שמתגורר הרחק מביתו נרצח על ידי פורעים, הוא רותם את הסוסים לעגלה וממהר לצאת למקום הרצח. מרגע זה מתגלגלים האירועים במסלול גורלי — כמסלולו של כדור שנורה מרובה.

יששכר הוא איש גבוה וחסון, מופנם ואצילי, בן למשפחה של עובדי אדמה. הוא מתגורר בבית אבותיו, מתגעגע אליהם ואל אורחות חייהם, אך בנפשו הוא כבר מרוחק מהם.
עיקרו של הרומן הוא מסע וידוי והתוודעות לכל מה שאירע לו בחייו ומסע עונשין ונקמה באלה שהשתתפו ברצח. תחושת הצדק, ירושת אבותיו, אינה נחלשת בו גם כשהוא לבד ומבודד. אך כמו כל גיבור טרגי מעשיו מכלים אותו.

מים אדירים הוא סיפור אהבה לאישה ומסירות לאדמה ולבעלי חיים. ככל שיששכר מתרחק מביתו כך מתעצמת בו אהבתו לנחמה, אשתו היפה, שמתה לפתע ממחלה אנושה. במסע זה יששכר חי מחדש את היַחַד שלהם בחוותם, את טיוליהם בעמק הפורח, הרכיבה זה לצד זה, השחייה בנהר, וגם את הנסיעות עמה לרופאים בעיר הגדולה, את השיחות והשתיקות.

הרומן החדש של אפלפלד אינו סוציולוגי ואינו היסטורי אלא קיומי, ובקיומי כלולים גם האמונה וגם המוות. אמונת אבותיו אמנם נטשה אותו, אך הד קולה והלהט שלה חתומים בבשרו.
אהרן אפלפלד, חתן פרס ישראל, מהסופרים החשובים והמוערכים ביותר בעולם, מרחיב במים אדירים את גבולותיה של הממלכה הבדיונית רחבת הידיים שלו בנוסח העובדתי־דרמטי המיוחד לו: עלילות פורענות שעוצמה ואיפוק מאפיינים אותן.
יגאל שוורץ
מידע נוסף
סופר/ת אהרן אפלפלד
יציאה לאור 4 באפר׳ 2011
עמודים 208

מה עוד יכול לעניין אותך?

ספרים נוספים של אהרן אפלפלד:
 1. האיש שלא פסק לישון
  האיש שלא פסק לישון
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 88 ₪
 2. תימהון
  תימהון
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 94 ₪
 3. עד חוד הצער
  עד חוד הצער
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
 4. אמנות הסיפור של אהרן אפלפלד
  אמנות הסיפור של אהרן אפלפלד
  מחיר מיוחד 50 ₪ מחיר רגיל 84 ₪
 5. תור הפלאות
  תור הפלאות
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
 6. אבי ואמי
  אבי ואמי
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 94 ₪