מחיר מיוחד 58 ₪ מחיר רגיל 96 ₪

הפסגה

מחיר מיוחד 58 ₪ מחיר רגיל 96 ₪
במלאי
מק״ט
11201463
עמודים
176
יציאה לאור
25 בדצמ׳ 2018
לוטה שלוס, שחקנית יהודייה שפוטרה מתיאטרון פרובינציאלי, מגיעה, מלווה בבתה, ל"מרכז רוחני", הנמצא בראש ״פסגה נהדרת״, שהוא לאמיתו של דבר, מקום מקלט ליהודים שההיסטוריה דחקה אותם לשוליה. לבעלים של המקום, "באלאבן הגדול", יש שאיפה גדולה, לרפא את גופם ואת נפשותיהם של אורחיו באמצעות חינוך ספרטני, כדי שיוכלו לשרוד בעולם של טורפים ונטרפים. ואולם תקוותיו של "באלאבן הגדול" נכזבות: "היהודים שלו" חוזרים לסורם, לחרדותיהם ולשגיונותיהם "היהודיים" ולחולשתם הגופנית. לבסוף אף הוא עצמו נדבק ב"חיידק" של אורחיו ומאבד את כוחו ואת שלוותו הנפשית.   
 
הפסגה, כמו נובלות בתי המרפא המופתיות הקודמות של אהרן אפלפלד (״רצפת אש״ ו״באדנהיים עיר נופש״), ממשיכה מסורת מרכז־אירופית מפוארת (זו של ״הר הקסמים״ של תומאס מאן ו״נוכח הים״ של דוד פוגל, למשל). ואולם היא מהפכת אותה מבפנים וצובעת אותה בצבעי החלום והסיוט המייחדים את סגנונו של אהרן אפלפלד, מהסופרים הגדולים והחשובים של המאה העשרים.
 
הפסגה הוא ספר שאהרן אפלפלד סמך את ידיו על כתב היד שלו אך לא הספיק לראותו כספר. במלאת שנה למותו אנו שמחים וגאים להגישו לקוראים. זו הזדמנות חגיגית למפגש נוסף עם יצירתו של הסופר הדגול, המציף את העלילות הסמויות והדרמטיות של ההיסטוריה המודרנית ובוחן אותן בעיניים לטושות ובלשון מאופקת וממתנת, מוזיקלית להפליא, חרישית ומהפנטת.
           יגאל שוורץ         
מידע נוסף
סופר/ת אהרן אפלפלד
יציאה לאור 25 בדצמ׳ 2018
עמודים 176
ספרים נוספים של אהרן אפלפלד:
 1. עד חוד הצער
  עד חוד הצער
  מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
 2. תימהון
  תימהון
  מחיר מיוחד 56 ₪ מחיר רגיל 94 ₪
 3. האיש שלא פסק לישון
  האיש שלא פסק לישון
  מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 88 ₪
 4. תור הפלאות
  תור הפלאות
  מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
 5. אבי ואמי
  אבי ואמי
  מחיר מיוחד 56 ₪ מחיר רגיל 94 ₪
 6. והזעם עוד לא נדם
  והזעם עוד לא נדם
  מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 88 ₪