מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 89 ₪

ימים של בהירות מדהימה

מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
במלאי
מק״ט
11201037
מחבר/ת
אהרן אפלפלד
עמודים
240
יציאה לאור
23 במרץ 2014

"כשתמה המלחמה החליט תיאו בנפשו כי את הדרך חזרה הביתה יעשה לבדו, בקו ישר ובלא פיתולים. המרחק לביתו היה רב, כמה מאות קילומטרים, ובכל זאת נדמה היה לו שהוא רואה את התוואי בבהירות".

המסע, מסתבר, אינו מתקדם במרחב הפתוח אלא חותר פנימה. השנים במחנות השכיחו מתיאו כמעט הכול. עכשיו עליו להתוודע שנית אל חייו הקודמים, אל הנפשות שהיו קרובות אליו ועיצבו אותו.

ראשית, אמו, אישה יפה, אקסצנטרית, שגעגועיה לאלוהים, ליופי ולמוזיקה מרוממים את ימיה ובה בעת מדכאים אותה. חייה רצופים עליות וירידות, והיא גוררת עמה את בנה וחוצה את הארץ ברכבות ובכרכרות כדי להראות לו: נופים מרהיבים, מנזרים, כנסיות עתיקות, ששם משמיעים מוזיקה של באך.

בחתירתו הביתה הוא פוגש את אהובתו של אביו, מַדְלן, שנטש אותה לטובת אמו היפהפייה. עתה היא חולה מאוד. הוא מעביר אותה מבית חולים אחד לאחר, ובתוך כך חש שהוא מתקן עוול גדול.

בדרך הוא פוגש אנשים שהמלחמה הכחידה בהם צלם אנוש, אך גם כאלה שהמלחמה זיככה את נפשם, והם עומדים בצמתי הדרכים ומחלקים ללא תמורה מרק וסנדוויצ'ים. הנתינה האובססיבית הזו מחזירה – לנותן ולמקבל – את צלם האנוש, שהצטמק בשנות הסבל.

ימים של בהירות מדהימה, הרומן החדש של אהרן אפלפלד, חתן פרס ישראל ומהסופרים החשובים והמוערכים ביותר בעולם, מתרחש על אדמת אירופה בחודשים הראשונים שלאחר תום מלחמת העולם השנייה. המרחב-זמן הזה והדמויות הסובבות בו מעוצבים כאן בקיומם על קו הגבול שבין ההיסטורי למיתי.

הכול כאן מוחשי ואמיתי עד אימה, מזוקק ומדויק.

ימים של בהירות מדהימה הוא יצירת מופת של סופר ענק, שתיחרט בלבכם.

יגאל שוורץ

מידע נוסף
מחבר/ת אהרן אפלפלד
Author אהרן אפלפלד
יציאה לאור 23 במרץ 2014
עמודים 240
ספרים נוספים של אהרן אפלפלד:
 1. עד חוד הצער
  עד חוד הצער
  מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
 2. הפסגה
  הפסגה
  מחיר מיוחד 58 ₪ מחיר רגיל 96 ₪
 3. לילות קיץ ארוכים
  לילות קיץ ארוכים
  מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 88 ₪
 4. תימהון
  תימהון
  מחיר מיוחד 56 ₪ מחיר רגיל 94 ₪
 5. תור הפלאות
  תור הפלאות
  מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
 6. האיש שלא פסק לישון
  האיש שלא פסק לישון
  מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 88 ₪