מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 94 ₪

אבי ואמי

מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 94 ₪
במלאי
מק״ט
11200957
עמודים
272
יציאה לאור
27 בפבר׳ 2013

אבי ואמי, הרומן החדש של אהרן אפלפלד, חתן פרס ישראל לספרות ואחד הסופרים הנחשבים והמוערכים ביותר בעולם, לוקח אותנו אל המחוז הקסום של ילדותו - אל הנהר פרוט ואל הרי הקרפטים, שם הוא נופש עם הוריו על סף פריצתה של מלחמת העולם השנייה, חודש תמים שייחרת בלבו לעד.

ההורים הם אנשים משכילים, רגישים, אך שונים באופיים. האב קנאי לחשיבה הרציונאלית, האם כולה אינטואיציה ורגש רליגיוזי. האב סולד מן היהדות, האם, לעומתו, מתרפקת על המראות והנגינות שנגלו לה בבית אביה.

אבי ואמי, רומן רב־רבדים, כתוב במסורת הרומנים האירופיים הגדולים. הוא מחובר אל זמנו ומקומו, אך יחד עם זאת שואף אל מעבר לזמן ולמקום. זהו רומן של תקופה ובה בעת רומן של אמן, העוקב - דרך עיניו של ילד מתבונן, דק הבחנה - בפלאי הטבע וביחסים שבין בני אדם על שלל גילוייהם. לא נעלמים מעיניו המעוּות, המנוון והמרושע, אך הוא מגלה שהאהבה עזה מן הסלידה, והחמלה גוברת על הציניות - כל זאת רגע לפני שהמבול הגדול עומד להציף את העולם היהודי.

אבי ואמי הוא רומן אישי מאוד, גדוש מראות מילדותו של הסופר, וגם חושף באורח מזהיר את מצוקותיו ונבוכותיו של היהודי המודרני במאה השנים האחרונות - כל זאת בחוכמת המסַפר המופלאה של אפלפלד ובסגנונו שזכה לתהילה: צלול, חרישי, מהפנט וממכר.

יגאל שוורץ

מידע נוסף
סופר/ת אהרן אפלפלד
יציאה לאור 27 בפבר׳ 2013
עמודים 272
ספרים נוספים של אהרן אפלפלד:
 1. והזעם עוד לא נדם
  והזעם עוד לא נדם
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 88 ₪
 2. מים אדירים
  מים אדירים
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
 3. הפסגה
  הפסגה
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 96 ₪
 4. ימים של בהירות מדהימה
  ימים של בהירות מדהימה
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
 5. האיש שלא פסק לישון
  האיש שלא פסק לישון
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 88 ₪
 6. תור הפלאות
  תור הפלאות
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 89 ₪