שבע הממלכות 2 - אש - קריסטין קאשור

טוען...

שבע הממלכות 2 - אש - קריסטין קאשור

‏98 ₪

 

בארץ הגיאיות, הרחק מעבר להרי המזרח של שבע הממלכות, חיה אש - נערה קסומה, האחרונה מבני מינה, שניחנה ביופי מכשף וביכולת לשלוט במחשבותיו של כל יצור חי. אש מתעבת את כוחותיה המפלצתיים ומתבודדת ביערות, הרחק מעיר המלך ומהעבר האפל של משפחתה. עד שיום אחד מוצא אותה הנסיך בריגן, מפקד הצבא ואחיו של המלך, ודורש ממנה להשתמש בכוחותיה כדי להכריע מלחמה איומה. עד מהרה אש נשאבת למאבק קטלני עם פשעי העבר, עם סכנות ההווה ועם ערפילי העתיד – מאבק על גורל הממלכה, על רגשותיה שלה ועל חייה.

"ספרות הפנטזיה הנשית מעלה לפני השטח הכרה בכוח ובחירוּת של נערות צעירות. אכן, עולם חדש מופלא."

יונתן גלזר-איתן, הארץ

קריסטין קאשור בוראת בספרה עולם פמיניסטי, תוך כדי הסיפור: בתחילת הסיפור העולם הקיים הוא שוביניסטי ופטריארכלי בדומה לעולם שבו אנו חיים, והוא משתנה תוך כדי העלילה. כך מראה ומנכיחה הסופרת לקוראות והקוראים הצעירים (והמבוגרים) אלטרנטיבה בת קיימא.

הסופרת האמריקנית קריסטין קאשור היתה תולעת ספרים בילדותה והיא בעלת תואר שני בספרות ילדים. קאשור מספרת על עצמה: "גדלתי בכפר קטן בפנסילבניה מוקפת פרות, אסמים ומראות טבע נפלאים מראשי הגבעות. גרתי בבית ישן ורעוע עם ההורים שלי ועם שלוש אחיותי ולהקה שלמה של חתולים, וקראתי, קראתי, קראתי... קראתי כשציחצחתי שיניים, קראתי כשקצצתי פטרוזיליה, הדבר הראשון שאליו הושטתי את היד בבוקר היה ספר; שני המקומות היחידים שבהם לא קראתי היו המכונית והמיטה. ומה עשיתי אז? את הדבר היחיד שאהבתי אפילו יותר מלקרוא: חלמתי בהקיץ. וכך, בלי להרגיש, זרעתי את הזרעים. לקרוא ולחלום בהקיץ זאת הכנה מושלמת לכתיבה."

www.kristincashore.blogspot.com

"קוראים ייהנו מהספר גם אם לא קראו את מחוננת. עלילה קצבית, בניית עולם מרשימה, דמויות מעוצבות להפליא, אלמנטים פנטסטיים משכנעים, הרפתקאות סוחפות וסיפור אהבה בלתי נשכח." (בוקליסט)

"מרענן, מלא תקווה, טרגי ונהדר." (קירקוס)

"מרתק. הקוראים ידרשו את ספר ההמשך מיד." (פבלישרז ויקלי)

"אלגנטי, מלא התלבטויות של גיל הנעורים, מדהים." (וושינגטון פוסט)

"עוצר נשימה. קאשור היא מהסופרים הנדירים המסוגלים להעניק לסיפור פנטסטי עומק של ממש." (לוס אנג'לס טיימס)

 

במלאי
מק״ט
18101103
עמודים
400
יציאה לאור
19 בדצמ׳ 2012
תרגום
יעל אכמון