קרוב להפליא ורועש להחריד - ג'ונתן ספרן פויר

קרוב להפליא ורועש להחריד - ג'ונתן ספרן פויר

‏116 ₪

אוסקר שֶֹל הוא ממציא, פרנקופיל, נגן תוף מרים, שחקן שקספיריאני, צורף, פציפיסט. הוא בן תשע. והוא בעיצומו של חיפוש דחוף וסודי ברחבי חמשת הרבעים של ניו-יורק אחר המנעול שמתאים למפתח מסתורי ששייך לאביו, שנהרג בהתקפה על מגדלי התאומים.

אוסקר הוא יציר רב-השראה מקסים, מרגיז ובלתי נשכח. החיפוש אחר המנעול מוביל אותו מסנטרל פארק לקוני איילנד ולברונקס אבל גם להיסטוריה, לדרזדן ולהירושימה, היכן שהפצצות מחרידות הרסו פעם חיים אחרים. בדרכו נתקל אוסקר במגוון עליז של אנושיוּת – כתב צבאי בן 103, מדריכת טיולים שאף פעם לא יוצאת מהאמפייר סטייט בילדינג, אוהבים מלאֵי שמחה או בוז – כולם ניצולים בדרכם. בסופו של דבר הוא מסיים את המסע במקום שבו התחיל, קברו של אביו. אבל עכשיו מתלווה אליו זר שתקן ששוכר חדר בדירתה של סבתו. הם שם כדי לחפור ולהגיע לארונו הריק של האב.

ג'ונתן ספרן פויר הוא מחברו של רב-המכר "הכול מואר", שזכה בפרסים רבים ותורגם לשלושים שפות (ראה אור בעברית בהוצאת כנרת-זמורה ביתן). זהו ספרו השני. הוא חי בברוקלין, ניו יורק.

"פויר מתחקה אחר האמת בהא הידיעה ומתמודד בלי חשש עם כל המוטיבים הגדולים: מוות, אהבה, מין, כאב, מלחמה וה-11 בספטמבר."     טיים

"פויר מצליח להניח את ידו של הקורא על לב החוויה האנושית, היופי העילאי של קשרים אנושיים. תקראו, ותוכלו לחוש את החיים פועמים." – פילדלפיה אינקוויירר

"ספרו השני של ספרן פויר הוא כל מה שיכולנו לייחל לו -  שאפתני, פּירוֹטֶכני, נוקב, מחלחל... הישג יוצא דופן."   סלמן רושדי

במלאי
מק״ט
18100962
עמודים
344
יציאה לאור
22 במרץ 2007
תרגום
אסף גברון
כתוב חוות דעת שלך
הנך סוקר:קרוב להפליא ורועש להחריד