מפעל הבובות

טוען...

מפעל הבובות

מחיר מיוחד ‏49 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

לונדון. 1850.

התערוכה הגדולה בהייד פארק תפתח בקרוב את שעריה, והמונים נוהרים אל המקום כדי לחזות בפלא.

שני זרים נפגשים בדרך מקרה בין מוצגי התערוכה. עבור אייריס, אומנית שאפתנית ומושכת עין, מדובר בפגישה רגעית וחולפת. עבור סילאס, אספן ומפחלץ הלהוט אחר כל דבר בעל ייחוד, אותה פגישה מקרית מסמנת התחלה של אובססיה חדשה ואפלה, המתעצמת מיום ליום.

כשאייריס מוזמנת לדגמן עבור הצייר הנודע לואי פרוסט, היא מסכימה לכך בתנאי שילמד אותה לצייר. עולמה מתרחב לפתע, מתמלא צבעים וטעמים, והופך למקום של אומנות ואהבה. היא כלל לא מודעת למתרחש מחוץ לדלת ביתה. לא רחוק משם נמצא סילאס, אורב בין הצללים, נטרף במחשבותיו.

מפעל הבובות, רומן היסטורי מלא חיים, מתאר את המאבק של אישה צעירה להשתחרר מכבליה. הוא גם סיפור מתח החוקר בדיוק כירורגי את הגבולות בין אהבה לתשוקה ולרכושנות.

אליזבת מקניל, ילידת סקוטלנד, היא סופרת וקדרית שפועלת בלונדון. מפעל הבובות, רומן הביכורים שלה, היה רב־מכר בינלאומי, תורגם לעשרים ותשע שפות ועובד לסדרת טלוויזיה מצליחה.

"כבר פיספסתי תחנות ברכבת התחתית כדי לסיים ספר, אבל לראשונה כמעט פיספסתי מטוס!.. מותחן ויקטוריאני מצמרר... גילטי פלז'ר במעטפת שיעור־היסטוריה פרובוקטיבי."            הוושינגטון פוסט

"מותחן ספרותי־פסיכולוגי מכשף שירדוף אתכם הרבה אחרי תום הקריאה... גותיקה מטלטלת מעוררת השראה. אכן, אובססיה היא אמנות!"                                           הניו יורק טיימס

 

הצצה לספר

במלאי
מק״ט
11201536
הוצאה
כנרת זמורה
עמודים
351
יציאה לאור
1 בינו׳ 2023
תרגום
קטיה בנוביץ'