להיות גבר

מחיר מיוחד 59 ₪ מחיר רגיל 98 ₪

ביצירה המופתית הזאת ניקול קראוס צוללת ללא מורא לעומק היחסים בין גברים ונשים ולשלל המתחים שהם מעוררים מאז ראשית הימים.
קובץ הסיפורים להיות גבר נע סביב העולם ובמרחבי ההווה ומציג דמויות גבריות שונות - אבות, מאהבים, חברים, ילדים, פתיינים, ואפילו בעל אבוד שאולי לא היה כלל בעל מעולם.
הסיפורים משקפים ומהדהדים להפליא זה את זה באיזון כה מכוּונן ומדויק, שחוויית הקריאה היא כמו של רומן. הדים בוקעים משלל זירות החיים: הורים מזדקנים ותינוקות בני יומם; פריחה של נערה מתבגרת ופליאה נוכח העוצמה המינית המתעוררת; פערי הדורות וחוזים חריגים חדשים שנחתמים בינינו לבין החיים; השתאות על תעלומת החיים שבהווה ועל העתיד הממתין בפתח.
להיות גבר מטיל זרקור עז, ממוקד, על הכוחות המניעים את הקיום האנושי: סקס, כוח, אלימות, תשוקה, גילוי עצמי, התבגרות. בדרכה העמוקה, הנוקבת, המבריקה, קראוס מטלטלת את הקורא וחודרת ללבו אגב חשיפת החולשה והעוצמה הטבועות בקיום האנושי, האנושי מדי.

ניקול קראוס (ילידת 1974, לונג איילנד) היא סופרת יהודייה־אמריקנית בוגרת האוניברסיטאות סטנפורד ואוקספורד. מחברת הספרים יער אפל, בית גדול, תולדות האהבה ואדם נכנס לחדר. יצירותיה התפרסמו במגזינים ניו יורקר, אטלנטיק, הרפר'ס מגזין ואסקווייר, ובאוספי The Best American Short Stories, וספריה תורגמו ליותר מ־35 שפות. כיום היא מכהנת כסופרת הבית במכון Mind Brain Behavior באוניברסיטת קולומביה ומתגוררת בברוקלין, ניו יורק.

הצצה לספר:

במלאי
מק״ט
10270410
הוצאה
מחברות לספרות
עמודים
223
יציאה לאור
8 בדצמ׳ 2021
תרגום
שאול לוין