כלאדם

סופר/ת : פיליפ רות
מחיר מיוחד 40 ₪ מחיר רגיל 79 ₪

הרומן החדש של פיליפ רות הוא גילוי לב אינטימי ועם זאת גם סיפור אוניברסלי על אובדן, על חרטה ועל שלוות נפש. גורלו הבלתי נמנע של "כלאדם" של רות נפרש החל בעימות המזעזע הראשון עם המוות בחופים הקיציים האידיליים של ילדותו וכלה בימי זקנתו ובייסורי ההתבוננות בהחמרת המצוקות הגופניות שלו ושל בני גילו. "כלאדם" של רות הוא מעצב גרפי במשרד פרסום בניו יורק, אב לשני בנים, המתעבים אותו, מנישואיו הראשונים, ואב לבת מעריצה מנישואיו השניים. הוא אחיו האהוב של אדם טוב שבריאותו הטובה מעוררת בו קנאה מרה, ובעלן לשעבר של שלוש נשים שונות מאוד זו מזו שנישואיו עמן התפרקו. לבסוף הוא אדם בודד שנעשה מה שאינו רוצה להיות. הספר כלאדם נוטל את כותרתו ממחזה אלגורי שנכתב על ידי מחבר אנונימי במאה החמש־עשרה, ונושאו הוא הקריאה שנקראים החיים להתייצב בפני המוות.

"הגאוניות של הרומן הקצר, הקודר והמצוין הזה נובעת מן האופן שבו הופך רות את הערכתו המדכדכת בנוגע למוות לדבר־מה שמחזק: קבלה זועמת של העובדה שהיותנו בני תמותה הוא המחיר שאנו משלמים על הפלא הצרוף של הדבר הזה שנקרא חיים." "טיימס"

"בספר האלגנטי הקטן הזה מרצדות תעלומות וחרטות של חיים שלמים... חריף, משעשע ועז הבעה." ליונל שרייבר, "דיילי טלגרף"

"כתיבתו של רות נראית ישירה ללא פשרות, אבל זוהי כתיבה מחוכמת ומלאה הבחנות דקות... סיפור אנושי יפה לזמננו." א"ס בּיאט, "ניו סטייטסמן" ב־1997 זכה פיליפ רות בפרס פוליצר על ספרו פסטורלה אמריקנית. ב־1998 הוא קיבל את "המדליה הלאומית לאמנויות" בבית הלבן

וב־2002 קיבל את הפרס הנכבד ביותר של האקדמיה האמריקנית לאמנויות ולספרות, "מדליית זהב בסיפורת", שהוענקה בעבר, בין השאר, לג'ון דוס פּאסוס, לוויליאם פוקנר ולסול בלו. הוא זכה פעמיים ב"פרס הספר הלאומי" וב"פרס חוג מבקרי הספרות הלאומי". ב"פרס פן/פוקנר" זכה שלוש פעמים. ב־2005 קיבל הספר הקנוניה נגד אמריקה את פרס "חברת ההיסטוריונים האמריקנית" על היותו "הרומן ההיסטורי יוצא הדופן בנושא אמריקני

ל־2004-2003". לאחרונה זכה רות בשני פרסי פן יוקרתיים ביותר: ב־2006 ב"פרס פן/נבוקוב" עבור "כלל יצירתו... עתירת המקוריות והמצוינות האמנותית"

וב־2007 ב"פרס פן/סול בלו" עבור "הישג בסיפורת האמריקנית", הניתן לסופר ש"טווח הישגו במהלך קריירה רצופה... מעמיד אותו או אותה במדרגה הגבוהה ביותר של הספרות האמריקנית." רות הוא הסופר החי היחיד שיצירותיו ראו אור במהדורה שלמה ומקפת של "הספרייה של אמריקה". הכרך האחרון מבין השמונה עתיד לראות אור ב־2013.

במלאי
מק״ט
10313766
עמודים
128
יציאה לאור
29 במאי 2011
תרגום
אמיר צוקרמן