ים ביני לבינך

סופר/ת : נורית גרץ
טוען...

ים ביני לבינך

סופר/ת : נורית גרץ
מחיר מיוחד ‏38 ₪ מחיר רגיל ‏96 ₪
הספר חסר זמנית במלאי
מיכאל ורחל הם גיבוריה של דרמה היסטורית ספרותית מרתקת. היא, רחל, הידועה מבין השניים - המשוררת שדמותה ושיריה קיבלו מימדים רומנטיים מיתולוגיים בתרבות העברית בארץ ומחוצה לה. הוא, מיכאל, מהנדס חשמל החולם על תיקון העולם באמצעות זרם החילופין.
הם נפגשו בטולוז, ערב מלחמת העולם הראשונה, והתאהבו זה בזו.
אבל ההיסטוריה, האידיאולוגיה, ולא פחות מאלה העכבות הנפשיות שלהם  הפרידו ביניהם. היא נסעה לארץ ישראל לבנות חברה ציונית חלוצית צודקת, להכין מקום חדש וראוי ליהודי העולם הנרדפים. הוא חזר לרוסיה, לתמוך במשפחתו ולקחת חלק במהפכה הקומוניסטית.
 
"ים ביני לבינך" מבוסס על מכתבים שמיכאל שלח לרחל ועל תחקיר מדוקדק שעולים ממנו גילויים חדשים על השניים. הריאליה המוחשית משמשת בספר רקע, אמין ומרתק, לסיפור אהבה בין גבר ואישה צעירים הנתפסים כאן "כגיבורי דורנו". גיבורים של דור אבוד, שחלמו חלומותגדולים מידי, שסופם היה חורבן, אכזבות ופיכחון אכזרי.
 
ספרה הקודם של נורית גרץ, על דעת עצמו: "ארבעה פרקי חיים" של עמוס קינן  היה רב-מכר, זכה בפרס ברנר והיה מועמד לפרס ספיר. ב"ים ביני לבינך" היא רקמה, ביד אמן, סיפור אהבה ענק שהחיים בתקופה שבה הוא התרחש לא יכלו להכילו. הם אפשרו אותו ויצרו אותו, ובה בעת הביסו אותו. הסיפור הזה, שובה לב ומתסכל, קם לתחייה על פיתוליו הרבים בצרפת, ברוסיה ובישראל, קטעי האושר והייאוש, הדיבורים, המראות והריחות.
חסר זמנית במלאי
מק״ט
10106742
עמודים
288
יציאה לאור
8 באוק׳ 2015