הבגינים

טוען...

הבגינים

מחיר מיוחד ‏59 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

דור המרד. דור המחתרות. המשפחה הלוחמת.

בריטניה הגדולה, על 100 אלף חייליה, נסוגה בפניהם, והדרך למדינה יהודית עצמאית נסללה בדמם. ריבלין, לבני, אולמרט, מרידור, נתניהו – אלה לא רק שמותיהם של אישים מרכזיים בישראל בעשורים האחרונים, אלא גם של הוריהם, שסללו בגופם וברוחם את הדרך למדינה.

מעט מדי נכתב ודובר עליהם, על אחוות הדם, על מבצעים מחתרתיים הירואיים ואומץ בלתי נתפס, על השוויון התקדימי שהנהיגו בין נשים לגברים, על השותפות העמוקה שהנחילו בין צברים לעולים. הבגינים, ספרו המפעים של גיל סמסונוב, בוחן את הפער העצום בין סיפורם לבין הנידוי וההוקעה שהיו מנת חלקם, והוא תחילתו של תיקון עוול היסטורי נוראי, שאת מחירו אנחנו ממשיכים לשלם.

ובתוך סיפורו של דור המרד, סיפורו של הגדול מכולם, מנחם בגין. כיצד הפך הפוליטיקאי שהפסיד שוב ושוב במערכות הבחירות, והוצג כסכנה לדמוקרטיה וכדיקטטור – לקונצנזוס? כיצד הפך מפרסונה נון-גרטה, דמות מושמצת ומוקעת – לאחד המנהיגים האהובים והמוערכים בתולדות ישראל? וכיצד קוּבּע לבסוף שמו כמדינאי אמיץ, שחולל הסכם שלום עם מצרים, וכדמוקרט, שטבע את הביטוי "יש שופטים בירושלים?״ מנחם בגין, סמל יהודי, לאומי ופטריוטי וגם סמל דמוקרטי וליברלי, עומד במרכז הספר.

בעשור השלישי של המאה ה-21 , כאשר החברה הישראלית שסועה ומקוטבת, על סף מלחמת אחים, מפְנה הבגינים מבט לשורשים העמוקים של הסכסוך הישראלי-ישראלי, ומספר את סיפורם של לוחמות ולוחמי האצ"ל והלח"י, שחירפו את נפשם למען עצמאות יהודית, אך לא זכו מעולם בהכרה בתפקיד ההיסטורי שקנו בדמם. סיפור גבורתם ומורשתם הוא סיפורנו שלנו, הנפרשֹ לאורם.

גיל סמסונוב הוא ד"ר למדעי המדינה, פרסומאי בכיר, פרשן פוליטי ובן למשפחה הלוחמת. שימש יועץ של ראשי המדינה יצחק שמיר, משה ארנס ובנימין נתניהו ,ניהל קמפיינים בשלוש מערכות בחירות ,וכיהן כיו"ר רשות השידור. הבגינים הוא סיפור תיעודי עוצר נשימה, המבוסס על שנים רבות של תחקיר היסטורי, ומאות שיחות עם ותיקי המחתרות, שחלקם ,בינתיים, עברו מן העולם. ספרו הראשון של סמסונוב, הנסיכים, יצא גם הוא בהוצאת דביר, ועוסק בבניהם ובבנותיהם של לוחמי האצ"ל והלח"י, שהתגייסו לפוליטיקה בעקבות הוריהם.

 

הצצה לספר:

במלאי
מק״ט
11201808
הוצאה
דביר
עמודים
320
יציאה לאור
1 במאי 2024