ארטמיס פאול 7 - תסביך אטלנטיס - אואן קולפר

סופר/ת : אואן קולפר
טוען...

ארטמיס פאול 7 - תסביך אטלנטיס - אואן קולפר

סופר/ת : אואן קולפר
‏98 ₪

גאון הפשע ארטמיס פאול זימן לאיסלנד קבוצת עילית של בני פיות. אבל כשהוא מציג בפניהם את ההמצאה שלו להצלת העולם מהתחממות כדור הארץ, ברור לכולם שמשהו נורא קרה לו.

ארטמיס פאול נעשה נחמד.

לבני הפיות אין כל ספק – מדובר בתסביך נדיר וקשה. עכשיו, כשרובוטים מרושעים מתקיפים את העיר אטלנטיס, ארטמיס לא מסוגל להילחם בהם. האם בעלת בריתו, סרן הולי שורט, תוכל להזחר לחיים את ארטמיס האמיתי לפני שהרובוטים המסתוריים יהרסו את העיר על כל יושביה?

אואן קולפר נולד בווקספורד, לחופה הדרום-מזרחי של אירלנד, ב-1965. שם, הוא וארבעת אחיו גודלו על ידי אביו (מורה בבית ספר יסודי, היסטוריון ואמן ידוע) ואמו (מורה לדרמה). את עניינו בכתיבה הציג לראשונה כשהיה בבית הספר היסודי, כאשר החל לכתוב סיפורי ויקינגים מרתקים, בהשראת שיעורי ההיסטוריה אותם למד.

לאחר שסיים את לימודיו, עשה אואן תואר ראשון באוניברסיטת דאבלין, קיבל תעודת הוראה ללימוד בבית ספר יסודי ושב לעבוד בווקספורד. הוא נישא ב-1991, ויחד עם אשתו, העביר ארבע שנים, בין 1992 ל-1996, בעבודה בארצות שונות ביניהן ערב הסעודית, תוניסיה ואיטליה. ספרו הראשון, "בני ועומאר", ראה אור ב-1998 והתבסס על חוויותיו בתוניסיה. מאז תורגם לשפות רבות אחרות. ספר ההמשך יצא ב-1999, ואחריו ספרים נוספים.

אז, ב-2001, יצא ספר "ארטמיס פאול" הראשון", וקולפר יכול היה לפרוש מן ההוראה ולהתרכז רק בכתיבה. לדבריו, ימשיך לכתוב עד שאנשים יפסיקו לקרוא את ספריו או עד שייגמרו לא הרעיונות. עם זאת, הוא מקווה שאף אחד מהדברים האלה לא יקרה לו בקרוב. כיום, הוא מתגורר באירלנד עם אשתו ושני ילדיהם.

במלאי
מק״ט
18101154
עמודים
336
יציאה לאור
2 בינו׳ 2014
תרגום
עפרה אביגד