אניגמה - רוברט האריס

98 ₪

אני רוצה להבין" אמר האדמירל. "אתם מספרים לנו על משלוח של מטען של מיליון טונות?..."

"מטען מסחרי, סליחה, מיליון טונות של מטען מסחרי, עם עשרת אלפים איש על אניות, מתקדמות במלוא הקצב לעבר ארבעים וש צוללות גרמניות, ואין לכם שום מושג איפה הצוללות האלה?"

"אני חושש שלא.."

מרס 1943 בלטצ'לי פארק, המרכז לפענוח-צפנים בבריטניה – המפענחים ניצבים מול הסיוט הגדול ביותר שלהם : צוללות גרמניה הנאצית שינו במפתיע את צופן ה"אניגמה" שלהן והקרב על האוקיינוס האטלנטי תלוי עכשיו על בלימה.

בנסיון נואש להציל את המצב, פונות הרשויות לעזרתו של טום ג'ריקו, מתמטיקאי, צעיר מבריק ומפענח-צפנים, הנמצא כרגע בחופשת מחלה בקיימברידג'. אז מתחיל מירוץ מטורף נגד הזמן בניסיון לפצח את הצופן של הצוללות. אך עמיתיו של ג'ריקו אינם יודעים שג'ריקו מנסה לפתור אניגמה משלו, מבלבלת לא פחות : האשה שהוא אוהב נעלמה ומתעורר החשד שאולי מסתובב בבלטצ'לי מרגל...

"אניגמה" הוא מותחן מעולה – תעלומה מרתקת של צפנים ופיענוחם, אהבה ובגידה, ספוגים באווירה המיוחדת של אנגליה בימי מלחמת העולם השנייה. הספר מבוסס על אירועים ממשיים.

רוברט האריס נולד בנוטינגהם ב- 1957, והוא בוגר אוניברסיטת קיימברידג'. בין השנים 1992-1978 היה כתב של הבי.בי.סי בתוכנית "ניוזנייט" ו"פנורמה", עורך פוליטי של ה"אובזרבר" ובעל טור ב"סאנדיי טיימס". מחברם של חמישה ספרי עיון, ובכללם מוכרים את היטלר : סיפורם של יומני היטלר שעובד לסידרת טךוויזיה ב- ITV (ראה אור בעברית בהוצאת "הדר"). הרומן שלו ארץ אבות, תורגם ל-25 שפות והיה רב מכר בכל העולם.

במלאי
מק״ט
18100382

אספקת הספר היא כ-30 יום מרגע ביצוע ההזמנה