סוזי אבן - זיכרונות

סופר/ת : סוזי אבן

סוזי אבן - זיכרונות

סופר/ת : סוזי אבן
מחיר מיוחד ‏36 ₪ מחיר רגיל ‏89 ₪
אסמעיליה. קהיר. לונדון. ניו יורק. וושינגטון. רחובות. ירושלים. הרצליה.
אלה הן רק מקצת מהתחנות בחייה המרתקים של סוזי אבן, רעייתו של אחד המדינאים הבולטים בישראל ו"הדיפלומט מספר אחת" שלה - אבא אבן. זיכרונות פורש את סיפורה של סוזי לבית אמבש, שנולדה למשפחה ציונית באסמעיליה השלווה שעל גדות תעלת סואץ. את נעוריה עשתה בקהיר התוססת והקוסמופוליטית, ולמדה באוניברסיטה האמריקאית המפורסמת שבעיר. במהלך מלחמת העולם השנייה פגשה את קצין הצבא הבריטי אבא אבן, שהוצב במצרים, וקשרה את חייה בחייו.
סוזי אבן משחזרת בעין בוחנת ובצבעים עזים את חוויותיה מעשרות השנים שבהן עמדה לצד בעלה בכמה מהצמתים החשובים בהיסטוריה של מדינת ישראל, בהם הצבעת האו"ם הגורלית בכ"ט בנובמבר 1947 שלמען הבטחת הרוב בה פעל בכישרון יוצא דופן. סוזי חולקת רשמים אישיים וסיפורים מרגשים ממפגשיה עם מנהיגים מרחבי העולם, כאשר התלוותה לבעלה בעת שכיהן בארץ ומחוץ לה במגוון תפקידים, בין השאר השגריר הראשון של ישראל בוושינגטון, השגריר באו"ם, שר החינוך והחוץ, סגן ראש הממשלה ונשיא מכון ויצמן למדע.
כאשת דיפלומט ופוליטיקאי סוזי אבן חיה חיים מלאים והופיעה באופן עצמאי בקרב ארגונים יהודיים בארצות הברית. שימשה במשך 38 שנים כנשיאת האגודה למלחמה בסרטן בישראל. בתפקידה זה גייסה משאבים רבים וקידמה את המודעות לאבחון וגילוי מוקדם של המחלה.
במלאי
מק״ט
11200611
עמודים
384
יציאה לאור
5 במאי 2010
כתוב חוות דעת שלך
הנך סוקר:סוזי אבן - זיכרונות