זאת עם הפנים אלינו

זאת עם הפנים אלינו

‏89 ₪
הספר חסר זמנית במלאי

באמצע חודש מאי 2017 התכנסנו, חבורה של חוקרי ספרות ממקומות שונים בעולם, ב־ Jesus College באוניברסיטת קיימברידג‘, ודיברנו יומיים תמימים ביצירתה של הסופרת רונית מטלון. מטלון היתה אורחת הכבוד. היא נכחה בכל הדיונים, הגיבה בחוכמתה הרבה, ואישיותה החיונית והמכשפת הפכה את האירוע לחוויה אינטלקטואלית נדירה.
חודשים ספורים לאחר הכנס התגלתה בגופה של מטלון מחלת סרטן אלימה. כמעין פעולת־נגד, החלטנו למהר ולערוך את דברי הכנס בספר ולתת לה אותו. לא סיפרנו לה, כי רצינו להפתיעה, אך לדאבוננו, היא נפטרה לפני שהספר ראה אור.
הספר זאת עם הפנים אלינו מכנס מאמרים ומסות על יצירתה של רונית מטלון. הוא עוקב אחר כתיבתה, החל בקובץ סיפוריה המוקדם, זרים בבית, המשך ברומנים זה עם הפנים אלינו, שרה, שרה וקול צעדינו, וכלה במחזה הנערות ההולכות בשנתן ובנובלה והכלה סגרה את הדלת.
משתתפים | יפתח אשכנזי, עמרי בן יהודה, מורן בנית, ננסי ברג, מיכל בן־נפתלי, מיכאל גלוזמן, דבורה סטאר, ירון פלג, נעמה צאל, נסים קלדרון ויגאל שוורץ. הספר כולל גם שיחה בין רונית מטלון לדנה אמיר על המחזה הנערות ההולכות בשנתן, ונחתם במסה “עד ארגיעה" שכתבה מטלון ב־ 2007 .
מיכל בן־נפתלי, ירון פלג ויגאל שוורץ

חסר זמנית במלאי
מק״ט
10106875
עמודים
304
יציאה לאור
4 באוק׳ 2018
כתוב חוות דעת שלך
הנך סוקר:זאת עם הפנים אלינו