שטאזילנד - סיפורים מהצד השני של חומת ברלין

סופר/ת : אנה פאנדר
טוען...

שטאזילנד - סיפורים מהצד השני של חומת ברלין

סופר/ת : אנה פאנדר
מחיר מיוחד ‏29 ₪ מחיר רגיל ‏89 ₪

בגרמניה הנאצית היה סוכן גסטאפו אחד על כל 2,000 תושבים. בברית המועצות של סטלין היה סוכן קג"ב אחד על כל 5,830 תושבים. בגרמניה המזרחית היה סוכן שטאזי או מודיע של הארגון על כל 63 בני אדם, ואם מביאים בחשבון מודיעים במשרה חלקית, יש אומדנים שטוענים ליחס של מודיע אחד לכל 6.5 אזרחים.

שבע שנים לאחר נפילת חומת ברלין יצאה אנה פאנדר למסע היכרות עם בני האדם שחיו במדינת המשטרה המשוכללת ביותר בכל הזמנים. התוצאה של המסע, ושל פגישותיה עם הנרדפים והרודפים, היא שטאזילנד – מסמך מרתק על החיים במדינה שבה הבירה והשנאפס היו זולים, ואשר בה כולם חשדו בכולם, וכולם (כמעט) הלשינו על כולם.

אנה פאנדר נולדה ב-1966 באוסטרליה, וגדלה בה ובפריז. היא עבדה כפרקליטה וכמפיקה ברדיו ובטלוויזיה, וחייתה שנים אחדות בגרמניה. שטאזילנד, זוכה פרס סמואל ג'ונסון לספרות לא-בדיונית לשנת 2004, הוא ספרה הראשון.

"פאנדר אספה סיפורי חיים מרשימים של קורבנות ושל עבריינים בארץ חצויה. היא מספרת את סיפוריהם היטב." Independent

"שטאזילנד גם יפתיע וגם יזכיר נשכחות לכל מי שמכיר את ברלין כפי שהיתה. למי שלא הכיר אותה, הוא יספק מבוא מרתק לעיר שחייה יהיו תמיד קברט של רגשות." Scotland on Sunday

"ספר מקסים... הכתוב בכשרון ספרותי נדיר. איני יכול לחשוב על מבוא טוב יותר למציאות האכזרית של הדיכוי המזרח גרמני." Sunday Telegraph

"שטאזילנד מתאר להפליא את המקום המוזר, המחריד, הזדוני והאכזרי שהיתה גרמניה המזרחית בימי המלחמה הקרה." Evening Standard

במלאי
מק״ט
10106704
עמודים
320
יציאה לאור
18 במרץ 2012
תרגום
נעמי כרמל