שרלוק הולמס - כל הסיפורים - כרך ה'

טוען...

שרלוק הולמס - כל הסיפורים - כרך ה'

מחיר מיוחד ‏49 ₪ מחיר רגיל ‏94 ₪

הכרך החמישי והאחרון בסדרת שרלוק הולמס - כל הסיפורים" בעריכת מאיה פלדמן".

סדרת שרלוק הולמס מאגדת את כל הסיפורים שכתב ארתור קונן דוייל שגיבורם הם הבלש שרלוק הולמס ועוזרו ד"ר ווטסון. הסיפורים מובאים לפי סדר כתיבתם. הסדרה כוללת את כל הסיפורים הקצרים וכן את ארבעת הרומנים. בכל כרך ישנה אחרית דבר על גיבור הספרים וכותבם ועל תרבות ספרי המתח לפניו ואחריו.
את הרומנים בכרך ה' (האחרון) תרגמו רותי שמעוני (כלבם של בני בסקרביל) ומיכאל הנדלזלץ (עמק הפחד) את אחרית דבר כתבה שולמית לפיד.
סיפורי שרלוק הולמס ראו אור בעברית בהוצאת זמורה ביתן באמצע שנות ה-80, אך מאז אזלו מזמן בדפוס. כך קרה שדור שלם התוודע לבלש הבריטי מרחוב בייקר דרך דמותו בתרבות הפופולרית (המקטרת, הגלימה והכובע המשובץ), אך רק מעטים קראו את סיפוריו ממש.
כמה מהם מכירים את הרגליו המוזרים: הניסויים בכימיה, אחסון הטבק בנעל הבית הטורקית, הנגינה בכינור וההתמכרות לקוקאין? מי יודע כי שני הגברים המבוגרים והרציניים, הולמס ווטסון, למעשה התגוררו ביחד? הסיפורים סוחפים את הקורא העכשווי אל פינותיה האפלות של לונדון הוויקטוריאנית, בעקבות תעלומות מצמררות ומפתיעות שתחכומן עומד היטב במבחן הזמן.
וכידוע כיום המבחן הזה לא קל: בעידן סדרות הפשע הטלוויזיוניות, וסרטי המתח וההרפתקאות ההוליוודיים משופעי האפקטים, מפגינים הולמס ווטסון את ההגיון הפשוט של האדם במיטבו: הבחנה מדוקדקת בפרטים, ידע נרחב, תושיה והסקת מסקנות גאונית.

שרלוק הולמס - כל הסיפורים חלק ה' מאת ארתור קונן דויל בהוצאת מחברות לספרות, מאנגלית: רותי שמעוני ומיכאל הנדלזלץ אחרית דבר מאת שולמית לפיד, חידוש תרגום: מאיה פלדמן, כריכה קשה, 315 עמודים.

במלאי
מק״ט
10270368
הוצאה
מחברות לספרות
עמודים
320
יציאה לאור
28 בנוב׳ 2013
תרגום
רותי שמעוני ומיכאל הנדלזלץ