תנין פיגוע‏

סופר/ת : אסף גברון
מחיר מיוחד ‏49 ₪ מחיר רגיל ‏88 ₪
בוקר חורפי אחד עולה איתן אינוך על מונית שירות בתל אביב וחייו משתנים: משפט שאומר לו אחד הנוסעים זורק אותו מתוך חייו הנוחים עם כמעט-אשתו והג'וב בהייטק למסע סהרורי, שבמהלכו הוא נקלע לשלושה פיגועים קטלניים והופך בעל כורחו ל"סלבריטי פיגועים" אחוז טראומה. 
פהמי סביח ממחנה הפליטים אל-אַמעָרִי יוצא בעקבות סבו ואחיו למסע משלו, שעובר באותם צמתים בדיוק, רק מהעבר השני, והופך למעין גיבור אלמוני בקרב עמו.
 
תנין פיגוע הוא ספר על מפגשים גורליים של שני בני אדם רגילים, שהופכים בכוח הנסיבות המטורפות לגיבורים במחזה הרואי-גרוטסקי. הם נעים זה לקראת זה, בדומה לגיבור הטוב ולגיבור הרע במערבון אמריקני בדרכם לדו-קרב הגורלי. ולמרות זאת, בתוך קורי העכביש שבהם הם קלועים, זוכים הגיבורים ברגעים של חסד: לילה קסום עם נערה בירושלים, מסע חלומי על חמור בין גבעות השומרון ואפילו כמה רגעים אנושיים ביניהם, ה"אויבים". 
 
תנין פיגוע מביט באהדה ובחרדה בישראל של תחילת המאה ה-21: ישראל של פיגועים והייטק, של תקשורת פטריוטית וסגידה לסלבריטי, מרדף אבוד אחרי זמן ומערכות יחסים אטומות. בתנועה מתמדת בין תל אביב לרמאללה, ירושלים וכפר קאסם, הספר מנסה להבין את הסכסוך מתוך הפרטים הקטנים בחיינו, וחושף באומץ ייסורים, מבוכה ובלבול.
 
בלשון קולחת ובנימה כמעט קלילה מנסה גברון לעשות סדר בשיגעון – הוא מוליך את שני גיבוריו על התפר שבין מהתלה לטרגדיה, בין חומרי החיים לפנטזיה ובין מציאות לסיוט. ואולם, אל לנו להתמסר לַ"קלילות" הזו, שכן היא מכסה, כמו שכבת קרח דקה, על תהום.
 
תנין פיגוע הוא ספרו הרביעי של אסף גברון. הוא תורגם לשבע שפות, זכה בפרסים בגרמניה, צרפת ואיטליה, נבחר לאחד מעשרת ספרי השנה של לוס אנג'לס טיימס ב-2010, והיה לרב מכר בכמה מדינות.
 
 
מתוך הביקורות על הספר:
 
"ספר מרשים וחשוב על הסיפור 'שלנו' והסיפור 'שלהם'. מצליח לשים מראה, מאוד לא מחמיאה אך מלאת חמלה ורגעים של חסד, מול המציאות המעורערת והמעוותת בה אנחנו חיים." עיתון תל אביב
 
"ספר קולח וישיר. גברון הצליח ללכוד ברומן את מהות התקופה בפשטות." מעריב
 
"בערמומיות, בקצב, ובפרובוקטיביות, אסף גברון מחבר את סיפורי חייהם של שני גברים שחולקים גורל: ישראל." שטרן, גרמניה
 
"רומן מלא חיים אך גם מלא רעיונות, עשיר בהומור שחור ואבחנות חדות." 
הגרדיאן, בריטניה
 
"מאופק ומלא ניואנסים בהבנת האבסורדיות של הגורל. ספר מבריק."
לוס אנג'לס טיימס, ארה"ב (אחד מעשרת ספרי השנה)
 
"בכנות ברוטאלית ובחוסר פחד, מצייר גברון ביד אמן תמונה חדה של הקונפליקט הבלתי פתיר ביותר של ימינו." גלוב אנד מייל, קנדה
במלאי
מק״ט
10313568
עמודים
320
יציאה לאור
12 במרץ 2006