טיפול קבוצתי: תאוריה ומעשה‏

טיפול קבוצתי: תאוריה ומעשה‏

מחיר מיוחד ‏97 ₪ מחיר רגיל ‏129 ₪

טיפול קבוצתי: תאוריה ומעשה, הוכתר כאחד מעשרת הספרים המשפיעים ביותר בתחום הפסיכותרפיה. הספר מקיף את הרעיונות העיקריים והשיטות המעשיות של ההנחיה הקבוצתית ומתאר בפירוט, במקצועיות ובלשון קולחת את ההתפתחויות האחרונות בתחום הטיפול הקבוצתי.

בספר נכללים נושאים מרכזיים ובהם: הגורמים הטיפוליים והשילוב ביניהם; עבודת המטפל והכשרתו; טיפול יחידני במקביל לטיפול קבוצתי; הקמת הקבוצה הטיפולית, הרכבה ואופייה; טכניקות טיפוליות; קבוצות עזרה עצמית וקבוצות תמיכה באינטרנט; התאמת טיפול קבוצתי מסורתי למצבים קליניים מיוחדים, ועוד.

הספר משלב תיאורי מקרים מלאי חיות, ניסיון קליני עשיר וממצאים מחקריים עדכניים. חוקרים, פסיכולוגים, מתמחים ומטפלים קבוצתיים ימצאו בו מידע מקיף ורב ערך המוצג בצורה מרתקת, כדרכו של ארווין יאלום בכל ספריו.

ארווין ד.יאלום נולד ב-13 ביוני 1931 בוושינגטון הבירה ארצות הברית, סופר ופסיכיאטר אשר עובד במוסדות בריאות הנפש מעל 45 שנה.

יאלום דוגל בגישת הטיפול האקסיציונלית ושם פחות דגש על איבחון בעזרת ה DSM IV של האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית ויותר מדגיש את השיטה של "כאן ועכשיו" בטיפול ובחיים. הטיף כנגד שיטות הלימוד בפקולטות לפסיכולוגיה של טיפולים קיצרי טווח, והמליץ על ראיונות ארוכים וטיפול שוטף בפציינטים.

יאלום הוא פרופסור אמריטוס באוניברסיטת סטאנפורד ועדיין מרצה לעיתים. הוא ממשיך לעבוד כמטפל קליני ומרבה להרצות ברחבי ארצות הברית. כיום מתגורר בפאלו אלטו, קליפורניה.

עורכו המדעי של הספר פרופסור גבי שפלר הוא פסיכולוג קליני ופסיכואנליטיקאי. פסיכולוג ראשי של בית החולים "הרצוג-עזרת נשים" ומרפאותיו, המסונפים לבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים. וראש המגמה לפסיכולוגיה קלינית במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים.

טיפול קבוצתי: תאוריה ומעשה מאת ארווין יאלום עם מולין לשץ' בהוצאת מגנס בשיתוף עם הוצאת כנרת, מאנגלית: בן ציון הרמן, עריכה מדעית: פרופ' גבי שפלר, עיצוב עטיפה: אמרי זרטל 669 עמודים.

במלאי
מק״ט
11000772
עמודים
672
יציאה לאור
1 בינו׳ 2007
כתוב חוות דעת שלך
הנך סוקר:טיפול קבוצתי: תאוריה ומעשה‏