תחזיות על

טוען...

תחזיות על

מחיר מיוחד ‏29 ₪ מחיר רגיל ‏96 ₪

הפסיכולוג הפוליטי פיליפ טטלוק התפרסם לפני יותר מעשור בזכות מחקר מקיף שמצא שמומחים אינם מדייקים בתחזיות שלהם יותר מכפי ששימפנזים מדייקים בקליעה למטרה. כלומר - הם לא מדייקים.

בעקבות המחקר הזה יצא טטלוק למסע ארוך בחיפוש אחר המרשם לתחזיות טובות יותר. ספרו "תחזיות-על" מתאר את המסע המרתק ופורץ הדרך הזה. וחשוב יותר: הוא מסביר מדוע וכיצד אנשים מסוימים – ״חזאי-על" - מסוגלים לחזות את העתיד טוב הרבה יותר מאנשים אחרים, כולל מומחים.

 

המסקנה הראשונה של "תחזיות-על" היא שאפשר לחזות את העתיד. המסקנה השנייה היא שראיית הנולד אינה כישרון מסתורי מולד, אלא תוצאה של דרכים מסוימות של חשיבה ואיסוף מידע. כל אדם נבון, נחוש ורחב אופקים יכול לסגל הרגלי חשיבה כאלה. כל אדם יכול לחזות טוב יותר את העתיד. 

חיזוי אינו כישרון מולד. הוא מיומנות שאפשר לטפח. הספר הזה יראה לכם כיצד לעשות זאת.

פיליפ טטלוק הוא פרופסור לפסיכולוגיה ולמדע המדינה באוניברסיטת פנסילבניה. טטלוק פִרסם כמאתיים מחקרים, וכתב או ערך עשרה ספרים, בהם Expert Political Judgment, העוסק במחקרו פורץ הדרך על יכולות החיזוי של מומחים. דן גרדנר הוא עיתונאי ומחבר ספרים.

"הספר החשוב ביותר על קבלת החלטות מאז 'לחשוב מהר, לחשוב לאט׳ של כהנמן".

וול סטריט ג'ורנל

"'תחזיות-על' הוא ספר נפלא שמספר איך טטלוק וצוות המחקר שלו גרמו לבני אדם רגילים להביס מומחים במשחק רציני מאוד. הספר הוא גם מדריך לחשיבה בהירה בעולם הפכפך. קראו אותו".

דניאל כהנמן

"ספר נדיר שיעשה אתכם חכמים יותר ונבונים יותר".

אדם גרנט, מחבר "תן וקח"

 

הצצה לספר

במלאי
מק״ט
10106823
עמודים
304
יציאה לאור
2 בפבר׳ 2017
תרגום
קטיה בנוביץ׳