סליחה שהרגתי אותך

סופר/ת : צבי כנר
מחיר מיוחד 42 ₪ מחיר רגיל 84 ₪

שני נערים בני טובים, ממשפחות יהודיות חמות המתגוררות שעיירות הסמוכות לקרקוב, נזרים באחת אל מציאות אנושית מחרידה, מטורפת, של מכונת החיסול הנאצית. האחד הוא למך, מעין גלגול של איש הדמים המקראי, שמיד עם הגירוש למחנה הריכוז הפך למשרתם של הגרמנים ועושי-דברם. הוא רודה באכזריות באחיו היהודים, ספק מתוך רצון להבטיח את הישרדותו ספק מתוך גישה פילוסופית של "אין מחר, אז אין גם טעם למוסר"; השני הוא יעקב, המספר, הנער המתבגר, המנסה לשמור בכוחותיו האחרונים על קיומו בתוך התופת. הגורל מזמן את שניהם לאותה זירה של מאבק הישרדות וממנו נותר בחיים רק אחד מהם.ספר זה שאוב מחייו של המחבר, מחוויותיו ומהדמויות שליוו אותו, אך אין זו ביוגרפיה אלא יצירה ספרותית. הסיפור נע קדימה ואחורה בזמן, ומתאר את שתי מציאויות החיים המנוגדות, זו שלפני וזו שאחרי, בתיאורים מלאי חיים, חום ואפילו הומור.
צבי כנר הוא בעל יכולת סיפורית טבעית וחוש דרמטי מובהק. העלילה הנפרשת בצלילות ובכנות כובשת, זורמת בתוך קשת רגשנות רחבה, והיא נקראת בנשימה עצורה ומשאירה את הקורא נרגש ומהורהר.
צבי כנר הוא פנטומימאי ושחקן תיאטרון שהופיע רבות באירופה, בקנדה, בארצות הברית וגם בארץ, זכה לביקורות נלהבות. זהו ספרו השני המתורגם לעברית אחרי 'לחם נקמות', שראה אור בהוצאה זו בשנת 2002.

במלאי
מק״ט
10313756
עמודים
240
יציאה לאור
3 בדצמ׳ 2008