רחוב אלף הפריחות

רחוב אלף הפריחות

מחיר מיוחד ‏35 ₪ מחיר רגיל ‏88 ₪
"רק זכרו," אמר להם יוֹשְׁיוֹ חרש, "בכל יום מחייכם עליכם לדעת ברורות ונחרצות למען מה אתם נלחמים."
טוקיו 1939. ברחוב אלף הפריחות גדלים שני אחים יתומים אצל סבם וסבתם האוהבים, המדרבנים אותם לחלום על עתיד הנטוע היטב במסורת. הירוֹשי, האח הבכור, מציג כישרון יוצא דופן להיאבקות סומו, השיגעון הלאומי, ואילו קֶנג'י הולך שבי אחר אמנות הכנת המסכות לשחקנים בתיאטרון הנוֹ.
 
בצדה האחר של העיר חי שוֹ טאנאקה, מנהל אורוות סומו בעל שם, עם אשתו ושתי בנותיהם הצעירות: אקי העדינה והחולמנית ואחותה העצמאית הארוּ. החיים נראים מלאי הבטחות כשקֶנג'י מתחיל התמחות לא רשמית אצל אמן המסכות המפורסם ביותר ביפן, והירושי מקבל הזמנה נחשקת להתאמן אצל טאנאקה. אבל פרל הרבור הופך את היוצרות. בעוד גלי המלחמה מתפשטים ומגיעים אל שכונותיהן השקטות של שתי המשפחות, על הדורות כולם להניח את חלומותיהם בצד - ואחר כך לשוב ולמצוא את דרכם ביפן החדשה.
 
בסיפור יוצא דופן זה, המשתרע על פני קרוב לשלושים שנה, גייל צוקייאמה מכניסה אותנו אל עולמם של האחים ושל הנשים שאוהבות אותם, אל עולם של מסורת ושינוי, של אובדן ותקווה, ומראה עד כמה אירועים לא צפויים משפיעים על חייהם של בני האדם.
 

גייל צוקייאמה נולדה בסן פרנסיסקו לאם סינית ולאב יפני. היא מרצה לכתיבה יצירתית ומבקרת ספרות ב"סן פרנסיסקו כרוניקל".

"כותבת מחוננת להדהים, מעודנת ומלאת רגש. הדיוק הלירי נועד לא רק להותיר את הקורא חסר נשימה, אלא גם להאיר את הסבל האנושי והגאולה בבהירות ובעוצמה."                         
מייקל שייבון
במלאי
מק״ט
11200278
עמודים
432
יציאה לאור
22 בינו׳ 2009
תרגום
אורטל אריכה
כתוב חוות דעת שלך
הנך סוקר:רחוב אלף הפריחות