קסם המציאות

מאייר/ת : דייב מק׳קין
מחיר מיוחד ‏69 ₪ מחיר רגיל ‏138 ₪
הספר חסר זמנית במלאי
לקסם צורות רבות. קסם על־טבעי שימש את אבותינו כדי להסביר את העולם לפני שפותחה השיטה המדעית. המצרים הקדמונים הסבירו את הלילה בסיפור על האלה נוּט הבולעת את השמש. הוויקינגים האמינו שהקשת בענן היא הגשר בין משכן האלים לבין עולם בני האדם. היפנים הסבירו את רעשי האדמה באמצעות שפמנון ענק הנושא את העולם על גבו — רעשי האדמה קורים כשהוא מכשכש בזנבו. כל אלה הם סיפורים קסומים ומופלאים. אבל יש גם סוג אחר של קסם, והוא מצוי בהתרוממות הרוח כל אימת שאנחנו מוצאים את התשובות המציאותיות לשאלות אלה. זהו קסם המציאות — המדע.
קסם המציאות, ספר מלא וגדוש בניסויים מחשבתיים מחוכמים, בתצפיות מסחררות ובעובדות מדהימות, מסביר מגוון גדול להפליא של תופעות טבעיות. ממה עשוי החומר? מה גילו של היקום? למה היבשות נראות כמו פסיפס שהתפרק? למה יש כל כך הרבה מינים של צמחים ובעלי חיים? מי היו האנשים הראשונים? זהו סיפור בלשי מאויר ביד אמן, עוצר נשימה, שלא רק מחפש תשובות במדעים השונים אלא גם מזמין את קוראיו לחשוב כמו אנשי מדע.
ריצ׳רד דוקינס, הביולוג האבולוציוני המפורסם ביותר בעולם ואחד התומכים הנלהבים ביותר בחינוך מדעי לכול, עשה את רוב הקריירה שלו להבהרת פלאי המדע למבוגרים. כעת, בעזרת הצייר הידוע דייב מק׳קין, פנה לנצל את יכולת ההסברה המופלאה שלו להצגת קסמי המדע בפני קוראים בני כל הגילים. זהו ספר שלא יסולא בפז לכל מי ששאל את עצמו אי־פעם איך פועל העולם. דוקינס ומק׳קין יצרו מדריך מאויר לסודות העולם — והיקום שמעבר לו — להנאת כל הקוראים ולהשכלתם.
 
ריצ׳רד דוקינס
התפרסם לראשונה בזכות ספרו הקלסי הגן האנוכיי, ראשון לשורה של רבי־מכר, ובהם יש אלוהים?, שזכה להצלחה יוצאת דופן. גם ספרו האחרון, ההצגה הגדולה בתבל, הפך רב־מכר. דוקינס הוא חבר החברה המלכותית הבריטית והחברה המלכותית לספרות, וזכה בפרסים רבים. הוא היה פרופסור באוניברסיטת אוקספורד עד 2008, והוא עדיין עמית בניו קולג׳ שם. הוא גם כתב והנחה כמה סרטי טלוויזיה תיעודיים.
האתר שלו: www.richarddawkins.net.
 
דייב מק׳קין
אייר ועיצב ספרים ורומנים גרפיים מאת ריי ברדברי, ס״פ סעיד, דייוויד אלמונד, הסטון בלומנטל, ג׳ון קייל, סטיבן קינג וניל גיימן, שעבורו אייר את הספר בית הקברות עטור הפרסים. הרומן הגרפי שחיבר, כלובים, זכה גם הוא בפרסים רבים. הוא יצר מאות עטיפות לאלבומים, לחוברות קומיקס ולספרים, ועיצב דמויות לשניים מסרטי הארי פוטר. הוא גם ביים שני סרטים עלילתיים, מסכת ראי ולונה.
 
"לעתים קרובות מבקשים ממני להמליץ על ספרי מדע טובים לצעירים. מעכשיו והלאה אני לא צריך להתלבט. קסם המציאות הוא ספר יפהפה, קל לקריאה ורחב יריעה, העוסק בשאלות שכולנו שואלים על היקום ומבדיל בין עובדות שידועות למעטים לבין בדיות שמאמינים בהן רבים. מסיבה זו הוא צריך להימצא בידי בני כל הגילים. הספר נכתב בידי אמן הסגנון הספרותי שהוא אולי הטוב מבין מסבירי המדע, ריצ׳רד דוקינס, בליווי האיורים מרהיבי העין של דייב מק׳קין. אי אפשר לבקש יותר מזה."
לורנס קראוס, פרופסור מייסד ומנהל מיזם מקורות באוניברסיטת המדינה של אריזונה ומחבר האדם הקוונטי ויקום בחינם.
חסר זמנית במלאי
מק״ט
10106720
הוצאה
דביר
מאייר/ת
דייב מק׳קין
עמודים
272
יציאה לאור
30 בנוב׳ 2016
תרגום
עמנואל לוטם