פרידה מברלין‏

מחיר מיוחד ‏49 ₪ מחיר רגיל ‏84 ₪

 פרידה מברלין הוא רומן אימפרסיוניסטי מרגש המתאר באופן אמין ומשכנע את השפעתם האלימה והאכזרית של אירועים ציבוריים על חיי הפרט. פרידה מברלין, שימש השראה לסופרים רבים ועובד, בין השאר, למחזמר הנודע "קברט".

בספר מתאר קריסטופר אישרווד את ברלין שלפני עליית הנאצים לשלטון ואת הרוח העזה שנשבה בה בימים ההם דרך עיניהן של שלל דמויות: פרוליין שְרֵדֶר, בעלת הבית טובת הלב המשכירה חדרים לטיפוסים שונים ומשונים; סאלי בּוֹלס, אנגלייה נמרצת וקלת דעת ששרה בקברט המקומי; הלנדאוורים, משפחה יהודית נאורה ועשירה, שחיי בניה עומדים להשתנות מהקצה אל הקצה; פיטר ואוטו, זוג הומוסקסואלים שמאבקם על קבלת שונותם מחריף עוד יותר לנוכח הנסיבות הפוליטיות המשתנות.

כריסטופר אישרוורד נולד בצ'שר שבאנגליה בשנת 1904. הוא פרש מלימודיו בקיימברידג', התנסה זמן קצר בלימודי רפואה, ובשנת 1928 הוציא לאור את ספרו הראשון, All the Conspirators. משנת 1928 ואילך העביר את רוב זמנו מחוץ לאנגליה: ארבע שנים שהה בברלין וחמש שנים נוספות במדינות שונות באירופה, ובהן פורטוגל, הולנד, בלגיה ודנמרק. בשנת 1939 עבר לקליפורניה וקבע בה את ביתו.

חוויותיו בברלין הניבו שני ספרים, (1935) Mr. Norris Changes Trains ו"פרידה מברלין" (1939). אישרווד פירסם עוד ספרים רבים, בהם שלושה מחזות ויומן מסע לסין שכתב עם חברו הקרוב, המשורר ו"ה אודן. כן כתב מאמרים ותירגם לאנגלית את "היומנים האינטימיים" של בודלר ואת ה"בהאגאוואד גיטה" וכתבים הינדיים נוספים. הוא מת בסנטה מוניקה, קליפורניה, בשנת 1968.

 

במלאי
מק״ט
10270234
עמודים
240
יציאה לאור
22 במרץ 2007
תרגום
שאול לוין