פנינים ורודות משנחאי

טוען...

פנינים ורודות משנחאי

מחיר מיוחד ‏29 ₪ מחיר רגיל ‏88 ₪

לאחר שספרה על הפרוטוקולים של זקני ציון השקר מסרב למות פורסם בתשע שפות, וכתיבתה זכתה למחמאות, נולדו כמעט בהיסח הדעת הסיפורים הראשונים על משפחתה של השופטת בדימוס הדסה בן-עתו. חברים שקראו את הסיפורים האיצו בה להעלות על הכתב סיפורים נוספים שמאפשרים הצצה לחייה, אשר התנהלו באחת התקופות המרתקות בתולדות העם היהודי.

אין זו אוטוביוגרפיה. אלה סיפורים מן החיים. שלושה-עשר סיפורים, כל אחד עגול ושלם בפני עצמו וכולם יחד יוצרים מחרוזת. אט-אט נחשף בפנינו עולם עשיר של אישה שבמקביל לכהונתה על כס המשפט בישראל במשך שלושים ואחת שנים הקדישה את חייה לעיסוק בענייניו של העם היהודי בארץ ובתפוצות.
הסיפורים שהם חלק מהמרקם הלאומי של כולנו חושפים גם זווית אישית מיוחדת במינה; מהמאבק על ביטול החלטת האו"ם המשווה ציונות לגזענות, ועד העיסוק הרגיש ומכמיר הלב בחשבונות הרדומים בבנקים השוויצריים של יהודים שנשמדו בשואה; מהלבטים על שיטת המשפט בארץ עד הוועדה לחקירת בעיות הזנות והרהורים על תהליכי החקיקה; מפולין בעיירה של בית סבא עד בית ההורים הצנוע בארץ המחנך לערכים ציוניים ולמצוינות, דרך מסעות בארצות רבות, הופעות על במות בינלאומיות ומפגשים עם מנהיגים ומעצבי דעת קהל.
ברגישות ובכנות יוצאות דופן, מביאה המחברת תמונה אישית של חיים שהם מלאים בעשייה למען הכלל, וככאלה נוגעים באירועים חשובים שעיצבו את ההיסטוריה של העם היהודי במשך שבעה עשורים.

במלאי
מק״ט
10102548
עמודים
320
יציאה לאור
15 באפר׳ 2008