נולד לחופש - מחזה

טוען...

נולד לחופש - מחזה

מחיר מיוחד ‏20 ₪ מחיר רגיל ‏49 ₪

נולד לחופש הוא מחזה המעלה את סיפור חייו המדהים של איקבל מאסי, ילד פקיסטני, שילדותו נקטעה באכזריות והוא נכלא לחיי עבדות בבית מלאכה לאריגת שטיחים. איקבל עובר שנים של ייסורים, שתחילתן בהלם וחוסר תקווה וסופן בסיפור גבורה ותושייה. נולד לחופש הוא גם סיפור חברותם של איקבל ושותפיו לגורל: ילדים - עבדים שכל מה שנותר להם מחייהם הוא זיכרונות מענגים של אגדות קסומות שסיפרו להם הוריהם, ושירי ילדות המנחמים אותם בלילות חשוכים.

תלמה אליגון - רוז, סופרת, מלחינה ומשוררת, כתבה את סיפורו של איקבל והוסיפה לו קסם מיוחד, אנושי ומרגש בעזרת חרוזים מתנגנים, שירי פולקלור וילדים - גיבורים, שלמרות הנסיבות הטרגיות שואבים כוח זה מזה ולא מפסיקים לרגע להשתוקק לעולם מלא האור והצבעים שמחכה להם מחוץ לבקתה העלובה שבה הם כלואים.

נולד לחופש עלה כהצגה בתיאטרון לילדים ולנוער ע"ש אורנה פורת, בבימויו של סיני פתר ובניהולה האמנותי של חגית רכבי. עשרות אלפי ילדים מכל רחבי הארץ זכו ליהנות מההצגה, וכולם כאחד התרגשו מעוצמת החוויה שחוו דרכה. מן הביקורות: "אליגון אינה מבוססת בתחושת העוול הברורה שגרעין העלילה עשוי להעלות בצופה... אלא עסוקה בתיאור מורכב ורב פנים ככל האפשר של המתרחש" - יהודה ביטון, הארץ "הצגה יוצאת מן הכלל!" - אירית לוי, ממלכתי ב', ירושלים "ברצוני להודות למארגנים וליוזמים שהחליטו להביא בפנינו הצגה כה מדהימה כמו ההצגה 'נולד לחופש"' - נירה ספיר, רכזת סל תרבות, עמק הירדן

במלאי
מק״ט
11000207
עמודים
111
יציאה לאור
1 בפבר׳ 2003