נוילנד

סופר/ת : אשכול נבו
טוען...

נוילנד

סופר/ת : אשכול נבו
מחיר מיוחד ‏49 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

נוילנד נבטה בראשו של אשכול נבו לפני 11 שנה, וגם כשעבד על צימר בגבעתיים, ארבעה בתים וגעגוע ו-משאלה אחת ימינה, הוסיף נבו לפתח את נוילנד, ספר אותו הוא מגדיר "הספר שתמיד רצה לכתוב".

נוילנד מתרחש ברובו בנופיה הדרמטיים של דרום אמריקה. כדי לכתוב עליהם ארז אשכול נבו תרמיל ומחברת ויצא לתחקיר של שבועיים ביבשת. בדרום אמריקה נפגש עם מכשפים אינדיאניים, טיפס על פסגות מושלגות ודלילות חמצן, וביקר בעיירות יהודיות נשכחות שחלקן אפילו לא מופיע על המפה.

על הספר:
מני פלג, אלמן טרי בן שישים, סוגר להפתעת ילדיו את העסק ויוצא לטיול תרמילאים בדרום אמריקה. כעבור כמה חודשים בדרכים הוא נעלם בנסיבות לא ברורות, ובנו דורי נאלץ לצאת למסע חיפושים בעקבותיו. בקצה אחר של הגלובוס - ענבר, מפיקת רדיו צעירה, שוהה בביקור קצר אצל אמהּ בברלין. רגע לפני שהיא עולה על הטיסה בחזרה לישראל ניצת בה רעיון: לא לחזור ארצה אל העבודה שלה ואל בן הזוג שלה, ולעלות על טיסה אחרת לגמרי.
מכאן ומכאן - באוויר, בים וביבשה, ובעיקר בקרוון אחד קסום - עושים גיבורי נוילנד את דרכם אל נקודת הרתיחה של הרומן, אל מקום מסקרן ומלהיב בהיסטוריה החלופית של ישראל, שממנו יחזרו שונים. אשכול נבו שב ומפליא בבריאת דמויות המדברות אל לב הקורא כמו חברים ותיקים. הפעם הוא צולל אל תהומות הרגש של שתי משפחות ומאיר שם את מעמקיהן ואת היחסים המורכבים של ישראלים ויהודים עם אופציית הנדודים. נוילנד הוא רומן סוחף ונועז שכל גיבוריו נמצאים בתנועה, ולכולם המסע מזמן אפשרות נדירה להציץ, ולוּ לרגע, אל חיים אחרים: החיים שהיו יכולים להיות שלהם. ספריו של אשכול נבו הפכו לרבי-מכר, תורגמו לשפות רבות וזכו לשבחי הביקורת בארץ ובעולם.

על אשכול נבו ועל הספרים הקודמים:
אשכול נבו מנחה בצוותא עם אורית גידלי את סדנאות הכתיבה הפרטיות הגדולות בישראל. הסדנאות חוגגות השנה 10 שנות פעילות. 12 מבין בוגרי הסדנאות פרסמו ספרים בהוצאות מובילות, ביניהם בוריס זיידמן, רוני גלבפיש, אורי לברון, שרי שביט ויותם טולוב. במהלך 2011-2012 צפויים להצטרף אליהם עוד חמישה בוגרים שכבר חתמו על חוזים עם הוצאות לאור. באוקטובר השנה העביר אשכול לראשונה סדנת כתיבה בחו"ל – בטורונטו שבקנדה.

ארבעה בתים וגעגוע, משאלה אחת ימינה וספר הילדים אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה מכרו יחד יותר מ-200,000 עותקים והפכו את אשכול נבו לאחד הסופרים המצליחים בישראל. על פי נתוני צומת ספרים, אשכול נבו הוא סופר המקור הנמכר ביותר ברשת מאז הקמתה.

ארבעה בתים וגעגוע ו-משאלה אחת ימינה תורגמו לשבע שפות. ארבעה בתים וגעגוע זכה בפרס ע"ש ריימונד וואלייר בצרפת. הצגה על בסיס ארבעה בתים וגעגוע הועלתה באפריל השנה על ידי קבוצת תיאטרון בברלין. משאלה אחת ימינה נמצא ברשימה הקצרה של פרס "אדיי-ויצ"ו" באיטליה, הודעה על הזוכה תפורסם ביוני. משאלה אחת ימינה מכר יותר מ – 40,000 עותקים באירופה.

הביקורות בעולם מהללות:
His gift is to make characters jump out of the pages. This is compelling novel I never wanted to end. INDEPENDENT

Eshkol Nevo proves once again that he is a true writer, one of those who go beyond the surface to "grasp the inner feeling. (לה מונד)

One of the best books I have read in the past few years. I haven’t had such fun or felt such tenderness for a character since The Bad Girl by Vargas Llosa. If the art of the novel is mostly a question of style and atmosphere, then it is the secret of this novel. It is enriched by a comic, moving pathos yet at the same time it is totally merciless… A fantastic Israeli writer. (קוריירה דה לה סרה)

Eshkol Nevo is a rising star of Israeli literature… The characters are drawn with the intimacy of long friendship… Nevo’s Tel Aviv is vividly realized.
Times Literary Supplement, 21.5.10

במלאי
מק״ט
10313784
עמודים
552
יציאה לאור
22 במאי 2011