נמר הלילה

סופר/ת : ינגשי צ'ו
טוען...

נמר הלילה

סופר/ת : ינגשי צ'ו
מחיר מיוחד ‏59 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

מלאיה הקולוניאלית (כיום מלזיה), שנות ה־30 של המאה ה־20.
ג'י לין, שוליה של תופרת, עובדת בשעות הערב כבת לוויה באולם ריקודים כדי לשלם את חובות ההימורים של אמה. כשאחד מבני זוגה לריקוד משאיר מאחוריו מזכרת מבעיתה, היא יוצאת למסע במטרה להשיבה לבעליה החוקיים.

רֶן בן ה־11, נער משרת, נשלח למלא את המשאלה האחרונה של אדונו לשעבר: למצוא את אצבעו שנקטעה לפני שנים ולקבור אותה עם גופו. לרשותו של רֶן עומדים 49 ימים, או שנשמת אדונו תתעה על פני האדמה לנֶצח... 

בעוד הספירה לאחור נמשכת, שורה של מקרי מוות תמוהים מטלטלת את הארץ, מלוּוה בלחשושים על גברים שהופכים לנמרים המשחרים לטרף. נתיבי חייהם המסוכנים של ג'י ורֶן מצטלבים במטעים עבותים, במרתפי בתי חולים ובנופי חלום מסויטים.

נמר הלילה שואב אותנו לתוך עולם סוריאליסטי ומופלא של משרתים ואדונים, של יריבות מרה בין אחים ואהבה אסורה - והכל על רקע תקופה של טלטלות היסטוריות הרות גורל. אבל בלב ליבו עומדים סיפורי ההתבגרות הפרטיים של ילד ושל אישה צעירה, המחפשים את מקומם בחברה מסורתית שהיתה מעדיפה כי יישארו בלתי נראים.

ינגשי צ'ו, בת דור רביעי למשפחה מאלזית ממוצא סיני, היא מחברת רב־המכר כלת הרפאים, שעוּבּד לסדרה של נטפליקס.  גרה עם משפחתה בקליפורניה ואוהבת לאכול ולקרוא (לרוב בו זמנית).

"רומן מבוך בנוי לתלפיות, המצניח את קוראיו לעולם מורכב שהיה ואיננו."  
קירקוס

"סיפור מטלטל על רצח, פרשת אהבים וכוחה של אמונה עתיקת יומין... המסופר בצורה מוחשית כל כך, עד שאפשר ממש להריח את פריחת ההרדוף בחצר הבית של ויליאם אקטון. שווה לצאת לציד בעקבותיו של נמר הלילה הזה..." 
 יו־אס־איי טודיי

"רומן שופע מסתורין ורומנטיקה."      
נשיונל ג'יאוגרפיק

במלאי
מק״ט
11201503
הוצאה
כנרת זמורה
עמודים
432
יציאה לאור
1 ביולי 2024
תרגום
אמיר צוקרמן