נישואים בהקיץ‏

סופר/ת : ענבל רשף
מחיר מיוחד ‏44 ₪ מחיר רגיל ‏88 ₪

לילה מטורף עובר על צורי. הילדים שלו באים אליו לביקור ראשון מאז נפרד מאשתו; הסוד שרודף אותו מימי המילואים שלו חוזר אליו בחלומות; ומחר מחכה לו עוד יום עם מירי, הסייעת שלו בקליניקה, שמתנהגת מוזר בזמן האחרון.

בקצה אחר של השכונה, תאונת דרכים שנמנעת בנס מובילה את סמדר, אשת עסקים בת ארבעים, לבית משפחה זרה, שם היא נשאבת בעל-כורחה לתוך היחסים המשונים שבין בני הבית.

מכאן זה מתחיל.

נישואים בהקיץ הוא סיפור על שנה אחת בלתי נשכחת בחייהם של גבר אחד ושתי נשים.

שלושתם באמצע החיים. שלושתם מציצים בסקרנות כל אחד אל חיי האחרים – מתפתים, נרתעים, ובסוף נשאבים פנימה. היציבות הבורגנית נסדקת. אמון מתעורר. סודות מתהווים. החיים נמלאים בפשעים של רגש. האהבה מחוללת פלאים.

וכל זה מוטבע בחותמה העמוק של ישראל בשנות אלפיים: בחורף מדברים על שלום ועל פריחה כלכלית, באביב יוצאים מלבנון, ובסוף הקיץ מתחילה האינתיפאדה השנייה ואיתה גל הטרור.

נישואים בהקיץ הוא סיפור נועז שלא מהסס ללכת עד הסוף: הוא מערטל את גיבוריו עד עירום נפשי מלא; הוא מספר על חברוּת, על נישואים ועל מין בכנות מהפנטת; הוא מישיר מבט אל לב לבה של הישראליות על שלל גווניה, ולתוך לבבות פצועים בארץ אחת קטנה, שאין בה אף מקום שהוא רחוק מספיק.

נישואים בהקיץ הוא ספר שחוגג את השפה העברית: הוא חורז שפת רחוב לשירה ומחזיר את התנ"ך לרחוב; והוא מסופר מתחילתו ועד לסופו בתנופה ובעוצמה של הר געש במילים.

ענבל רשף היא ילידת 1963. זהו הרומן הראשן שלה.

במלאי
מק״ט
10313547
עמודים
400
יציאה לאור
4 במרץ 2007