נהר הפלאות

סופר/ת : אן פאצ'ט
מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 94 ₪
הספר חסר זמנית במלאי

"מבריק ומלהיב ביותר." וושינגטון פוסט

להיות פורייה לעד - חלום?
להיות בהיריון בגיל 74 – סיוט?
לא להיות לחוצה בגלל השעון הביולוגי המתקתק – משאלה?
להיות אם לראשונה בגיל 56...?
את ד"ר אניק סוֶונסוֹן, שמחפשת את "התרופה שתעניק לנשות המערב פוריות לנצח", השאלות הללו לא מעניינות.

ד"ר סוֶונסוֹן, מומחית לפוריות, נמצאת כעשור באמזונס, בחברת שבט קטן ונסתר שנשותיו פוריות לכל אורך חייהן, במטרה למצוא את התרופה ש"תעשה מהפכה בעולם המערבי" בכך שתהפוך נשים בעולם כולו לפוריות לכל חייהן. היא מקדישה את חייה למציאת התרופה, ללא התחשבות במחיר האישי שהיא או כל הסובבים אותה משלמים. בשם המדע היא גם אינה חושבת על ההשלכות הפסיכולוגיות שתהיה לתרופה זו על נשים במערב ועל תרבות המערב.
אך הטבע חזק מכל חוקר וגם מד"ר אניק סוֶונסוֹן הנערצת.

"יריעה רחבה של סוגיות אנושיות-מוסריות סוחפות מתעוררת לחיים תחת עטה המופלאה של אן פאצ'ט." אופרה מגזין

כשאנדרס אֶקמַן, חוקר מעבדה אהוב על כל חבריו, נשלח לברר כיצד ד"ר סוֶונסוֹן, מתקדמת בעבודתה, מתקבל מכתב קצר המודיע על מותו. מרינה סינג, עמיתה של אנדרס וסטודנטית לשעבר של ד"ר סוונסון האגדית, היא עכשיו תקוותם האחרונה של מנהלי החברה. מרינה משחזרת את נתיב הסכנה שצעד בו חברהּ, נחושה בדעתה למצוא את ד"ר סוונסון ולחשוף את הסודות הטמונים בקרב בני השבטים המאכלסים את יערות הגשם באמזונס. אלא שבתחילת מסעה היא אינה יודעת שבפינה הנידחת הזאת של הג'ונגל, שבה המים הבוציים והעשבים הרוחשים צופנים סכנות ופיתויים לאינספור, היא תעמוד בפני אתגרים שלא שיערה את קיומם.

את הרומן הראשון שלה פירסמה אן פאצ'ט בשנת 1992, כשהייתה בת 29. מהר מאוד הוא הגיע לרשימת רבי-המכר של הניו יורק טיימס ועובד לסרט, וכך גם שני הספרים הבאים שלה. פאצ'ט פרצה לשוק הספרים הבינלאומי עם ספרה הרביעי בל קנטו, זוכה פרס פן/פולקנר, שתורגם לשפות רבות וביניהן עברית.
עד שהחלה לכתוב ספרות היתה עיתונאית בהארפר'ס מגזין, ניו יורק טיימס, ווג והוושינגטון פוסט. היא בוגרת תיכון קתולי שנוהל ע"י נזירות, וכמה וכמה סדנאות כתיבה יוצרת של האוניברסיטאות המובילות בארה"ב. פאצ'ט היא העורכת של ווליום 2006: סדרת אנתולוגיה של הסיפורים האמריקאיים הקצרים הנחשבים ליצירת מופת, וסופרת במשרה מלאה.
היא גרה בנשוויל עם בעלה הרופא ועם כלב. נהר הפלאות הוא ספרה החמישי.

חסר זמנית במלאי
מק״ט
11200811
עמודים
336
יציאה לאור
23 בינו׳ 2013
תרגום
דנה אלעזר-הלוי