משימתו של המתרגם הזה

טוען...

משימתו של המתרגם הזה

מחיר מיוחד ‏29 ₪ מחיר רגיל ‏84 ₪
הספר חסר זמנית במלאי
משימתו של המתרגם הזה הוא קובץ סיפורים מצחיק, סבוך, אינטליגנטי ואנושי עד כאב, המסמן את לידתו של סופר בעל כישרון.

מאפה מקולקל בקפטריה של "יד ושם" מוביל לקטטה דו-לשונית בוטה בין תייר אמריקאי לקופאי ישראלי; עיתונאי מכין כתבה על חברת דיאטות שנעזרת במאבטחים צמודים להגנה על אכלני-יתר מפני עצמם; ארנק סורר שאבד מוציא את בעליו מדעתו בשעה שהעולם כולו עֵד לחורבן הגדול בתולדותיו.

ראיון עבודה מוזר שהופך לטיפולי עלול להוביל לגילויים מזיקים; בטלן מוצא את עצמו משמש כמתרגם בכנס משפחתי עכור של משפחה מסוכסכת; חובב ספורט מערער את שגרת חייו של עמיתו לעבודה; נדודי שינה טורדניים מובילים רופא עיניים אל מותו.

בסגנון כתיבה חסר מעצורים מתאר טוד חזק-לואי דמויות נואשות שעוברות חוויות אבסורדיות ותפניות לא צפויות. חדת תפיסה, מתוזמנת, נוקבת, מגנטית וממשית כפי שרק ספרות יכולה להיות, הסיפורים של טוד חזק-לואי משקפים את הפרדוקסים של התקופה שאנו חיים בה.

טוד חזק-לואי הוא סופר אמריקאי צעיר שמגדיר את עצמו "סופר עברי שכותב על ארצות הברית באנגלית". למרות ששפת אמו היא אנגלית והוא בילה בארץ בקושי שנה וחצי, הוא מדבר עברית שוטפת. את הדוקטורט שלו הוא כתב על ברנר עגנון וס. יזהר, הוא קרא אותם בעברית. היום הוא בתהליך כתיבת מאמר על "אם יש גן עדן". לדעתו סופרים עבריים, בניגוד לאמריקאים כותבים מתוך המציאות ולא רק עליה, מתוך רצון להשפיע עליה. סיפוריו של טוד חזק-לואי מתורגמים מאנגלית, אבל את אחרית הדבר למהדורה העברית הוא כתב בעצמו בעברית. הוא נשוי, לישראלית לשעבר ואב לשתי בנות. הוא מלמד באוניברסיטת פלורידה. מאוגוסט השנה הוא חי בארץ, במרכז תל אביב, למשך שנה.
חסר זמנית במלאי
מק״ט
10313532
עמודים
256
יציאה לאור
21 בינו׳ 2008