מר בוטן

סופר/ת : אדם רוס
טוען...

מר בוטן

סופר/ת : אדם רוס
מחיר מיוחד ‏29 ₪ מחיר רגיל ‏94 ₪
הספר חסר זמנית במלאי
"הספר המרתק ביותר על הצד האפל של הנישואים מאז 'מי מפחד מווירג'יניה וולף'"
– סטיבן קינג

מתוך הספר:
"אם אתה יושב מספיק זמן לבדך בחושך, כך חשב, אתה מתחיל להרגיש שזה מצדיק רצח."
"הפתעתו למראה האיש אוששה את האמת הנצחית, שאנחנו תמיד עומדים בגבנו לעתיד."
"זה היה משהו שלא הצליחה לנסח בבירור עד אותו רגע. היא תיאלץ להציל את עצמה."
"הוא שכב שם, מהרהר. האם היה גם לו סיפור? לא, לא היה לו, וזאת הבעיה הגדולה שלו... ברמה יסודית כלשהי, נדמה שחייו לא אירעו לו."
"אתה יודע, ככל שהתבגרתי השתנתה התפיסה שלי באשר למהות החטא. נהגתי לחשוב שחטאים הם דברים שאתה עושה, אבל כיום אני מאמין שחטאים הם הדברים שאתה מתעלם מהם."
"שפרד פלט: 'אני אוהב אותך.' והוא ידע שזה לא נכון, אמירה שרק נועדה להסוות היעדר אהבה; כמו סונר, הוא שילח את זה לשם ההד."

דיוויד פֶּפּין מאוהב באשתו, אליס, מאז פגישתם הראשונה באוניברסיטה בסמינר על יצירותיו של אלפרד היצ'קוק. כעבור שלוש-עשרה שנות נישואים הוא עדיין אינו מסוגל לדמיין לעצמו חיים מאושרים בלעדיה – ובכל זאת מהרהר בכפייתיות במוֹתה. עד מהרה היא אכן מתה, ודיוויד הנסער הופך לחשוד המרכזי.
לצמד בלשים החוקרים את מותה החשוד של אליס יש ניסיון אישי רב בחידות מחיי נישואים: ווֹרד האסטרוֹל היה נשוי באושר עד שאשתו נפלה למשכב באופן יזום ותוקפני; וסאם שֶפֶּרד רגיש באופן מיוחד למורכבויות האשמה והתום של חיי הנישואים, שכן עשורים קודם לכן הורשע ואז זוכה מהרצח האכזרי של אשתו שלו. ועדיין, מתפקידם של גברים אלה לפענח את האמת, אף כשחלקו של פפין במותה של אליס הופך מבלבל יותר ויותר כשהם מקשרים אותו לרוצח שכיר משונה בשם מבּיוס.

מר בוטן חוקר באופן מתוחכם, מסעיר ומהפנט את הלב האנושי המסתורי תמיד, את הדחפים המתנגשים של אהבה ושנאה, ומציב אוסף של שאלות מרתקות. האם אפשרי להכיר מישהו באופן מלא, מוחלט? האם רצח ונישואים הם צדדים שונים של אותו מטבע, כשכל אחד ממוחזר לעד באחר? ומהי האמת המוחלטת לגבי אהבה?
אדם רוס מתגורר עם אשתו ושתי בנותיהם בנשוויל שבטנסי.

"ספר אפל ומסחרר. מר רוס הוא לוליין ספרותי ומכשף של מילים." - ניו יורק טיימס
"אלכימיה ספרותית ייחודית וצלולה שלעתים מצחיקה עד דמעות, אך מודעת תמיד בחריפות רבה לטבע האנושי. קִראו אותה בשל התובנות המרתקות לגבי חיי נישואים, בשל ההומור, בשל המתח." - דאלאס מורנינג ניוז
"רומן מורכב להדהים, המממש את התענוגות והאתגרים של חידת סודוקו בנויה היטב. וכל פיסות התצרף הללו מתחברות בצורה מושלמת. עם סיום הקריאה אתה בוחן אותו קדימה ואחורה, מעלה ומטה, ובכל כיוון אפשרי נותרת אותה תשובה." - סקוט סמית
"רוס חוקר את הדרכים המצמיתות שבהן גברים ונשים מנסים – ונכשלים – להשיג אינטימיות. ברגישות נוארית ובכתיבה קולחת הוא עוטף את החידה עתיקת-היומין הזאת בתבנית מרתקת.
- בוקליסט
"רומן שהוא טבעת מביוס, השוזר מתח טורד מנוחה בדרמה ביתית פסיכולוגית... רומן נואר אינטלקטואלי חכם, מצחיק ומותח, וקול ייחודי בעולם הספרות." - קירקוס רווי
חסר זמנית במלאי
מק״ט
11200631
עמודים
432
יציאה לאור
12 בפבר׳ 2012
תרגום
יעל אכמון