מחיר מיוחד 62 ₪ מחיר רגיל 88 ₪

ממזרח לזמן

מחיר מיוחד 62 ₪ מחיר רגיל 88 ₪
מק״ט
10102569
מחבר/ת
ג'ייקוב ג' רוזנברג
עמודים
224
יציאה לאור
19 באפר׳ 2009
תרגום
יעל סלע-שפירו
ממזרח לזמן הוא מפגש בין ההיסטוריה לדמיון, בין המציאוּת לחלומוֹת, בין התקוות להתפכחות מהן. הסיפור מגולל שרשרת זיכרונות שמציירים עולם שאבד בלודז' שבפולין בשנים שבין ילדותו של ג'ייקוב ג' רוזנברג לבין עלומיו, תקופה שנפלה קורבן למאורעות האיומים של שנות השלושים והארבעים של המאה העשרים.
 
ממזרח לזמן הוא עדות אישית מהדהדת, המשקפת את נחישותה של קהילה שלמה לשמור על צֶלם אנוש אפילו לנוכח הסכנה הנוראה ביותר, אפילו בקו החיים האחרון.
 
ג'ייקוב ג' רוזנברג (2008-1922) נולד בעיר לודז' למשפחה יהודית ממעמד הפועלים. כשגרמניה כבשה את פולין, נכלאו הוא והוריו, שתי אחיותיו ובנותיהן הקטנות בגטו לודז' וממנו נשלחו לאושוויץ. בשנת 1948 היגר ג'ייקוב לאוסטרליה עם אשתו אסתר, ובתם היחידה מרשה נולדה במלבורן. ספרי השירה והפרוזה שכתב באנגלית וביידיש ראו אור באוסטרליה ובארצות נוספות. ג'ייקוב ג' רוזנברג הוא זוכה פרס דגלס סטיוארט לספרות עיון לשנת 2006 ופרס National Biography לשנת 2007.
 
 
"הספר הנפלא הזה הופך את הצללים האלמוניים של הסטטיסטיקה לדמויות בשר ודם... עלינו להבטיח שנכדינו יקראו ספרים כאלה." 
The Bulletin
 
"חלק מהעצבות השורה על הספר נובעת מכך שהאירועים שאירעו בלודז' יכולים להתרחש גם במקומות רבים אחרים. 'ממזרח לזמן' מצליח למצוא יופי במקום שנפשות אמיצות פחות היו מוצאות בו רק קליפות אנוש מרוקנות."                       
Canberra Times   
 
"רוזנברג טווה בכישרון סיפורי רומנטיקה וטרגדיה לסירוגין; חלקם נראים כאגדות, אך חלקם לופתים את גרונך או שותלים בקרביך אבן קרה ומחליאה של פחד או אימה."                               
Island
מידע נוסף
תרגום יעל סלע-שפירו
מחבר/ת ג'ייקוב ג' רוזנברג
יציאה לאור 19 באפר׳ 2009
עמודים 224