מה עוד לא קרה

סופר/ת : שולה ברנע
טוען...

מה עוד לא קרה

סופר/ת : שולה ברנע
מחיר מיוחד ‏74 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

מה עוד לא קרה הוא קובץ סיפורים ונובלה השונים באופיים מהסיפורת הישראלית בת זמננו. ההוויה המתוארת בהם אינה מקומית מובהקת והמניעים המובילים את הדמויות אינם נגזרים מהמצב הישראלי, אלא מנתוני אישיות בסיסיים, מעמד סוציו־כלכלי וגורל – במסורת של הנטורליזם הצרפתי האלים.

דמויותיה של שולה ברנע הן ברנשים מפוקפקים ונשים חמדניות. היא מגוללת את עלילותיהן, שסופן ההרסני בלתי נמנע, מעמדה של מי שנהנה לגעת בחטא ועם זאת ממלא, מצוות אנשים מלומדה, גם את מלאכתם של השופט והתליין. 

לסיפורים, שרבים מהם מבוססים על "מקרים אמיתיים", שאת גיבוריהם פגשה שולה ברנע במהלך עבודתה, יש כוח משיכה סנסציוני. הם נעים על הקו הדק שבין דרמה למלודרמה, ומביאים לנו בהעצמה "פיסות חיים" של מי שניסו, ולעתים גם הצליחו, לחרוג, לפחות לרגע, מהשוליים האפורים לאור הזרקורים.

מה עוד לא קרה הוא ספר של מי שניסו לנפץ את תקרת הזכוכית שלהם – כשמו של הסיפור הפותח את הקובץ, שיש לו אופי לא־מציאותי גרוטסקי – ושילמו על כך את מלוא המחיר. האופי, האירועים והגורל הם הגיבורים האמיתיים כאן.

                                                                                           יגאל שוורץ

שולה ברנע נולדה בחולון בשנת 1949. סופרת ומשוררת, יועצת חינוכית, מנחת קבוצות להורות, לזוגיות ולגיל השלישי. ניהלה מרכז להקניית השפה העברית בפרויקט "הזדמנות שנייה", הנחתה קבוצות של ניצולי שואה באמצעות ביבליותרפיה. עד כה ראו אור שישה ספרי שירה ושלושה ספרי פרוזה פרי עטה. מה עוד לא קרה הוא ספרה הרביעי.

 

הצצה לספר

במלאי
מק״ט
11201790
הוצאה
כנרת זמורה
עמודים
192
יציאה לאור
3 ביולי 2024