מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 89 ₪

מגילת זכויות הירח

מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
במלאי
מק״ט
10313797
מחבר/ת
רון לשם
עמודים
352
יציאה לאור
27 באוג׳ 2009
רומן התבגרות מפעים שבמרכזו קאמי, צעיר הנוטש את עיירת הנמל שבה גדל, מסתער על האורות הבוהקים של טהרן הגדולה ומתאהב בנהגת מרוצים נועזת. אהבתם מובילה אותו אל מסיבות המחתרת של העיר התחתית, אל סמים אסורים, מוזיקה אסורה ותשוקה אסורה. 
 
קאמי משתכן בבניין שבבעלות דודתו, כוכבת עבר שזוהרה הועם, ומתיידד עם דייריו הססגוניים — שופטת קשישה וקשוחה שהודחה מתפקידה, חתול שש אלי קרב והומוסקסואל ביישן המטפח תשוקה מסוכנת לגברים במדים.
כשקאמי קונה מחשב נייד גולש שיווי המשקל העדין בבניין ויוצא מאיזון, ומרחבי הרשת מזמנים לשוכניו המתבודדים את כל החופש שנמנע מהם בחוץ — ברחובות המשנים תדיר את שמותיהם ומכל פינה בהם צולפים מבטיהם המצוירים של אבות המהפכה.
בין השוק השחור, שניתן לקנות בו את כל מה שאסור למכור, לכיכרות שבהן מוצאות להורג נשים נואפות, בין גורדי שחקים נישאים לכפרים חבויים מן העין, בין אופוריה לפרנויה, מצטייר דיוקנה של איראן המודרנית, מרובת הסתירות, שהאימה בה מפתה וטעם החופש בה חריף עשרות מונים - מקום רחוק יותר מהירח אך כוח המשיכה שלו יוצר גאות בלב.
 
מגילת זכויות הירח הוא יצירה אמיצה ומפתיעה, המעזה להפליג בדמיון אל מבעד לווילון השחור ולשוב עמוסה בדמויות כובשות ובמראות רבי־קסם, יופי וכאב, שנשקפים משם ומשקפים את כאן. הישג ספרותי עז צבע ומבע, שבהינף אחד משגר את הקורא אל מציאות שונה לחלוטין ואמינה להפליא.
 
מגילת זכויות הירח הוא ספרו השני של רון לשם, מחבר הרומן עטור השבחים והפרסים, אם יש גן עדן, שהפך מיד עם צאתו לספר פולחן ולרב־מכר וראה אור ביותר מעשרים מדינות. 
מידע נוסף
מחבר/ת רון לשם
Author רון לשם
יציאה לאור 27 באוג׳ 2009
עמודים 352
ספרים נוספים של רון לשם:
 1. אם יש גן עדן‏ - ברוסית
  אם יש גן עדן‏ - ברוסית
  מחיר מיוחד 47 ₪ מחיר רגיל 79 ₪
 2. אם יש גן עדן‏
  אם יש גן עדן‏
  מחיר מיוחד 59 ₪ מחיר רגיל 98 ₪
 3. יפים כמו שהיינו
  יפים כמו שהיינו
  מחיר מיוחד 59 ₪ מחיר רגיל 98 ₪