מצדיעים לך בילי לין

סופר/ת : בן פאונטן

מצדיעים לך בילי לין

סופר/ת : בן פאונטן
מחיר מיוחד ‏38 ₪ מחיר רגיל ‏94 ₪
"אמריקאים הם ילדים שמוכרחים ללכת למקום אחר כדי לגדול, ולפעמים למות."
 
רב"ט ויליאם לין בן התשע-עשרה, בעל עיטור כוכב הכסף על קרב עם מורדים עיראקים, יוצא לחופשה. הוא ושבעת חבריו - החיילים הנותרים מיחידת בְּראבוֹ – הופכים לגיבורים הלאומיים באמריקה. במשך שבועיים הם מוצגים לראווה במסגרת מסע ניצחון ארצי המיועד להפיח רוח רעננה בתמיכה הציבורית במלחמה. בשעותיו האחרונות של המסע הם זוכים לאירוח חגיגי במשחק פוטבול בחג ההודיה ולטקס הרואי לכבודם.
 
בתוך כל זה מתחיל רב"ט לין להבין את הפער הבלתי נתפס שבין החזית לבין העורף, שבין הלוחמים לבין האזרחים, ומברר אמיתות קשות הנוגעות לו, לארצו, למשפחתו הנאבקת ולאחיו לנשק – חיים ומתים כאחד. בשעות שנותרו לו לפני שובו לעיראק בילי ישתה ויתקוטט, ישתוקק הביתה ויתאבל על מי שאינם, יעמוד בפני החלטה קורעת לב ויגלה אהבה טהורה וחוכמה מרירה הרבה מעבר למניין שנותיו.
 
בן פאונטן על כתיבת הספר: "זאת היתה הדרך שלי להתמודד עם מה שרץ לי בראש לגבי מה שקרה באמריקה באותן שנים, החל ב-11/9. הרגשתי כעס עצום, תסכול, בלבול ודכדוך. הרגשתי שאמריקה ירדה מהפסים. חייהם של אינספור אנשים נהרסו או תמו או נפגעו באופן חסר תקנה עקב כך. אמריקאים ואחרים. זה היה נפשע, מה שקרה. חיפשתי דרך להוציא את זה החוצה."
 
חריף, מצחיק בטירוף ונוגע ללב עד בלי די, מצדיעים לך בילי לין הוא דיוקן מוחץ של ימינו, רומן נוקב ורב עוצמה שמקבע את המוניטין של בן פאונטן כאחד הכותבים הטובים בדורו.
במלאי
מק״ט
11200855
עמודים
320
יציאה לאור
16 בינו׳ 2014
תרגום
שאול לוין
כתוב חוות דעת שלך
הנך סוקר:מצדיעים לך בילי לין