לשרת את העם

מחיר מיוחד ‏42 ₪ מחיר רגיל ‏84 ₪
 
"הנובלה מכפישה את מאו דזה-דונג ואת הצבא, והיא רוויה בקטעי סקס... אין להפיץ אותה, להעבירה הלאה, לצטט מתוכה או לסקר אותה." משרד התעמולה הסיני

יאן ליין-קה כתב את הספר לשרת את העם! ב-2005, אך המו"ל הסיני נאלץ לגנוז אותו. על אף הצנזורה מצא הספר קהל מחתרתי שקרא מובאות באינטרנט ושיבח את התיאור החתרני המשעשע של הצביעות והטירוף שבמהפכת התרבות ובשחיתות הממסד.

לשרת את העם! הוא סיפורו של רומן אסור, גדוש תעוזה ותאווה, המתרחש ב-1967 בשיאו של פולחן מאו בין ליו ליין, רעייתו הצעירה והיפהפייה של קולונל רב-עוצמה בסין הקומוניסטית, ובין עובד משק הבית המסור שלה, וו דא-ואנג. כשהקולונל יוצא לבייג´ין בשליחות המהפכה, קובעת אשתו שנותרת מאחור כלל חדש בבית: בכל פעם שיוזז השלט "לשרת את העם!" ממקומו הרגיל על השולחן בחדר אוכל, על וו דא-ואנג לחדול מכל מעכשיו ולעמוד לרשותה בקומת המגורים. העוזר, חייל מצטיין, נשבע לציית והופך למשתף פעולה להוט של ליו ליין התזזיתית והתובענית. פרשת האהבים מגיעה לשיאה בשבעה ימי התעלסות חושנית, שבאחד מהם מתחרים האוהבים בניפוץ סמלי הקומוניזם הקדושים ביותר המצויים בית כדי להכריע מי מהם אנטי-מהפכן יותר מהאחר.

יאן ליין-קה נולד ב-1958 במחוז סונג בסין. רבות מיצירותיו הנודעות נאסרו לפרסום בסין בשל כתיבתו הסאטירית ושבירת המוסכמות המוקדשות ביותר של הצבא, המהפכה, המיניות והאתיקה הפוליטית. לשרת את העם! הוא רומן הביכורים שלו.
במלאי
מק״ט
11200172
עמודים
144
יציאה לאור
15 ביולי 2009
תרגום
אביגיל בורשטיין