לטייל עם התנ"ך‏

סופר/ת : דורון גליה

לטייל עם התנ"ך‏

סופר/ת : דורון גליה
מחיר מיוחד ‏87 ₪ מחיר רגיל ‏116 ₪
 
יש קסם מיוחד בטיול במקומות שאנו מכירים והיינו בהם אין ספור פעמים - ביערות הגליל, בשפלת יהודה או בעמק יזרעאל, כשהכול פורח וריחני, ופתאום לגלות באותו המקום רובד חדש ומרגש מעבר לנוף, את סוד החיבור שלנו למקום הזה, למורשת הרוחנית שלנו, לאנשים שחיו כאן לפני אלפי שנים, שאנחנו צאצאיהם, בתקופת המקרא.
כשאני עומדת ליד המצבה לזכר חללי קרב זרעין במלחמת השחרור, למרגלות תל יזרעאל, מקום ארמונם של מלכי ישראל, צופה לנוף הנפלא של העמק וקוראת בתנ"ך, אני רואה את שאול מקבץ את צבאו ממש מתחתיי, דוהר ברוב ייאוש לכיוון עין דור, שומעת את אליהו זועק מול אחאב "הרצחת וגם ירשת!" בדיוק כאן, במקום בו אני עומדת.
זו חוויה מיוחדת במינה לשמוע את סיפורי התנ"ך במקום בו התרחשו, וכאילו אין נתק של אלפיים שנות.
הווה, עבר רחוק ועבר קרוב מתערבבים יחד באותו סיפור.
מתוך אותו קסם ומתוך הרצון להעניק לכם את אותה חוויה - כמעט מיסטית שמרגשת אותי בכל פעם שאני מדריכה קבוצה של מטיילים בשבילי התנ"ך, כתבתי את הספר הזה. בספר סיורים בעקבות סיפורי התנ"ך - מארץ פלישתים, בעקבות ארון הברית, אל דוד וגולית בעמק האלה, עמק איילון, סדום ועמורה, מלחמת דבורה בסיסרא ועוד ועוד.
כל הטיולים מלווים במפות, תמונות נוף, ממצאים ארכיאולוגיים ויצירות אמנות וכמובן - הפסוקים בתנ"ך המתייחסים למקום ולאירוע. זוהי דרך חדשה ומרגשת למטיילים בשנות האלפיים לחוות את נופי ישראל כאן ועכשיו, ולהבין באופן בלתי אמצעי את היותנו חוליה בשרשרת הדורות.

גליה דורון - מרצה ומדריכה המתמחה זה שנים בסיורים המחברים בין סיפורי המקרא לנופים ולאתרים בהם התרחשו.
זאב רדובן - צלם, מתמחה בצילומי נופי הארץ והמקומות הקדושים, אתרים ארכיאולוגיים והממצאים, כתובות ומטבעות.
במלאי
מק״ט
12500201
עמודים
192
יציאה לאור
15 בינו׳ 2004
כתוב חוות דעת שלך
הנך סוקר:לטייל עם התנ"ך‏