למה אנחנו ישנים - מתיו ווקר

סופר/ת : מתיו ווקר
טוען...

למה אנחנו ישנים - מתיו ווקר

סופר/ת : מתיו ווקר
‏98 ₪
למה אנחנו ישנים?

⋅ אולי כי כל יצור חי על פני האדמה ישן (חלקם עם עין אחת פקוחה)?
⋅ אולי כי השינה מגינה עלינו מפני מחלות גוף ונפש?
⋅ אולי כי השינה מחזקת את יכולותינו הקוגניטיביות והרגשיות?
⋅ אולי כדי שנוכל לחוות את כוחו המרפא של החלום?
⋅ אולי פשוט כדי לחיות?

לפרופ׳ מתיו ווקר יש תשובה על כל השאלות האלה, ועל עוד כמה (איך לווייתנים ישנים, מה עושים קפאין ואלכוהול לשינה, איך מחזקת השינה את המערכת החיסונית שלנו). ויש לו גם כמה דאגות: הוא יודע מה עושות גלולות השינה, ומה נזקם של תאורת לד, ושל מחשבי לוח, ושל שעות התחלת הלימודים המוקדמות מדי של הילדים והנוער, ושל שעות העבודה הארוכות מאוד של נהגי משאיות ושל רופאים, בעיקר המתמחים.
שליש מחייכם מוקדש לשינה. לא תרצו לדעת מה קורה לכם בשליש הזה? ומדוע הוא הכרחי, וכיצד לוודא שיהיה מועיל ומוצלח. לא תרצו לדעת למה לישון, ומתי לישון, ואיך לישון, וכמה לישון?
כדאי לכם לדעת. כדאי לכם לקרוא.
אולי עמוד או שניים לפני השינה.

"אני מאמין שהגיע הזמן להחזיר לעצמנו את הזכות ללילה מלא של שינה, בלי בושה ובלי שידבק בנו כתם של עצלות. אם נעשה זאת, נתאחד שוב עם שיקוי המרפא החזק ביותר לבריאות ולחיוניות, שיקוי שיתפשט בנו בכל נתיב ביולוגי אפשרי. אז שוב ניזכר מהי הרגשה של ערות מלאה במהלך היום כשהיא רוויה בשפע העמוק ביותר של הקיום."
מתיו ווקר

מתיו ווקר הוא פרופסור לנוירולוגיה ופסיכיאטריה באוניברסיטת ברקלי, מנהל מעבדת השינה וההדמיה הנוירולוגית ולשעבר פרופסור לפסיכיאטריה באוניברסיטת הרווארד. הוא פרסם יותר ממאה מחקרים מדעיים והופיע בתוכניות טלוויזיה מרכזיות בארצות הברית ובבריטניה. למה אנחנו ישנים הוא ספרו הראשון.
במלאי
מק״ט
18100966
עמודים
432
יציאה לאור
13 באוג׳ 2018
תרגום
אונא יכין