ללא רצון

סופר/ת : מרים
מחיר מיוחד ‏74 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪


11/1/10. מבצע "גאולה מרצון". המדינה משחררת את עשרים ואחת נשותיו ואת ילדיו הרבים של גואל רצון מהכת שהנהיג ושפעלה באין מפריע בשכונת התקווה שבלב תל אביב.
8/9/14. רצון נשפט לשלושים שנות מאסר, לאחר שהורשע בשורה ארוכה של עבירות אונס ובעילה אסורה שביצע נגד הנשים שחיו איתו ונגד בנותיו.

ללא רצון היא אוטוביוגרפיה רהוטה ונוקבת, הנקראת בנשימה עצורה ומגוללת את סיפורה של מי שחיה לצידו של גואל רצון במשך שתים עשרה שנה, תוך שהיא מספקת הצצה נדירה לעולמה הסגור והמסוגר של אחת הכתות המפורסמות ביותר בישראל.
לכודות בעולמו המעוות, מהופנטות ומאוימות על ידי היכולות המיסטיות לכאורה שהוא מפגין, מוותרות נשות הקהילה ויתור גמור על עצמיותן.
רצון אף הפריד ובידל בין הנשים לבין עצמן ובכך העמיק את שליטתו בהן. נשותיו נדרשו לעבוד בפרך במשק בית, ללדת לגואל ילדים לרוב ולמלא אחר חוקיו הקפדניים שתבעו מהן, בין היתר, לכסות את כל גופן ושיערן, להימנע מלדבר או אף ליצור קשר עין עם גברים אחרים ולקעקע את עורן בשמו ובדמותו של מנהיגן.
ללא כחל ושרק, מגוללת הכותבת את סיפורה עוכר השלווה, מנעוריה והכרותה עם האדם שהבטיח לרפא אותה מכל בעיותיה, אך באמצעות שטיפת מוח מתוחכמת, הרחיק אותה והביא אותה לנתק כליל את קשריה עם הוריה, משפחתה וסביבתה. בגילוי לב היא משתפת את הקורא בעומק הטראומה הבלתי ניתנת לשיעור, בתחושה שהיא נתונה תחת השפעתו הטמירה של מכשף ואינה יכולה להימלט ממנו.
השאלה הגדולה המהדהדת כל העת בלבו של הקורא היא: אם אשה נבונה, רגישה ומודעת כמו הכותבת, נפלה כך ברשתו של אדם הרסני, שופע כריזמה, כוחניות ואובססיביות לשליטה באחר, האם דבר דומה יכול לקרות לכל אחד? האם זה יכול לקרות גם לי?

הכותבת, כיום בשנות הארבעים לחייה, פגשה את רצון בגיל 17 וחיה בצל מרותו 12 שנה עד להתערבות המדינה ושחרורה בשנת 2010.
היא בנתה חיים חדשים על חורבות עברה, לבנה אחר לבנה.
ללא רצון, ספרה הראשון, היווה השראה לסדרת הטלוויזיה "הרמון".

במלאי
מק״ט
11002482
עמודים
399
יציאה לאור
27 ביולי 2021