לישון עם השטן‏

סופר/ת : רוברט בר
מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 59 ₪

רוברט בר, סוכן סי-איי-אי לשעבר, חושף את הקשרים המושחתים והציניים בין ארצות הברית לערב הסעודית, ומתריע בחריפות על התלות בנפט הסעודי, הגורמת לפגיעוּת לטרור ומובילה לאסון כלכלי.

לישון עם השטן מתבסס על עשרים שנות ניסיונו של בר כסוכן סי-איי-אי במזרח התיכון. בבהירות מצמררת הוא מסביר כיצד, כל עוד בית המלוכה הסעודי מזרים את הנפט ממאגריו העצומים, ארה"ב תתעלם מתרבות השוחד שלו, הפרת זכויות האדם ומתמיכתו הכספית בכת הווהאבית הפונדמנטליסטית, המתסיסה את רוב ההתלהמות מאחורי הטרור האיסלמי.

הקשרים המורכבים בין הסי-איי-אי, הסעודים והקבוצות הטרוריסטיות, שתקפו את ארצות הברית בתוצאות כה מחרידות, מתועדים כאן כולם, כמו גם ההיסטוריה של בית סעוד וזיקתו לטרור. טענתו של בר כי ערב הסעודית היא חבית אבקת נפץ על סף התפוצצות תדיר שינה מעינו של כל מי שהמזרח התיכון חשוב לו.

רוברט בר שימש קצין מבצעים בסי-איי-אי מ-1976 עד 1997. במסגרת שירותו הגיע למקומות כמו צפון עיראק, דושנבה, רבט, ישראל, פריז, ביירות, חרטום וניו דלהי. הוא דובר ערבית, פרסית, צרפתית וגרמנית, והכשיר סוכנים שהסתננו לשורות החיזבאללה, המודיעין הלובי, הפתח ואלקאידה.

לישון עם השטן מאת רוברט בר בהוצאת דביר, מאנגלית: מרדכי ברקאי, עיצוב עטיפה: אמרי זרטל, 270 עמודים.

במלאי
מק״ט
10102490
עמודים
272
יציאה לאור
15 בינו׳ 2007