לא יהיה לנו לאן לחזור

לא יהיה לנו לאן לחזור

מחיר מיוחד ‏49 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

השנה היא 2037, ואותות מסתוריים מכוכב־לכת מרוחק נקלטים בכדור הארץ. האם הם נשלחו אלינו על־ידי חוצנים? והאם פניהם למלחמה או לשלום?

על משימת פענוח האותות מופקד פרופסור וגמן, חוקר מבריק ופזור־דעת, העומד בראש מאיץ החלקיקים הענק בסרן, שווייץ. ווגמן מפנטז שהמשימה החדשה שהוטלה עליו תעניק לו, סוף סוף, את פרס הנובל המיוחל. הוא מרכיב צוות של מדען גרמני פדנט, מתמטיקאי ישראלי ארך רגליים, פיזיקאית צרפתייה מבריקה ויפהפייה וביולוג הודי בעל נטייה פילוסופית, ויחד הם יוצאים למסע דרמטי בחלל בניסיון להציל את כדור הארץ.

האם תצליח החבורה להבין את המסרים מכוכב הלכת המסתורי ולשוב בזמן כדי להזהיר את תושבי כדור הארץ? והאם האנושות תבין סוף סוף את הפוטנציאל הנפיץ — של המאיץ? ומי מהחבורה, אם בכלל, יזכה לבסוף בפרס הנובל?

יובל שטייניץ הוא ד״ר לפילוסופיה, כיהן בעבר כשר האוצר וכשר האנרגיה.  ספרו לא יהיה לנו לאן לחזור עוסק בנושאים מרתקים מעולמות הפיזיקה, האסטרונומיה והפילוסופיה, והוא נועד להזהיר את האנושות מפני סכנת ההכחדה העצמית. הספר כתוב כמותחן מדעי־בדיוני, מצחיק־מטריד, ומעורר למחשבה עמוקה. ספרו הראשון, הזמנה לפילוסופיה, יצא לא מכבר במהדורת 70 חגיגית בהוצאת כנרת־זמורה־דביר.

"מבריק, מפתיע ומלא תהפוכות. לכאורה על מדע בדיוני, ולמעשה גם על הטלת הספק. מסאז' מעולה למוח."   עמית סגל

"מותחן מתוחכם ומעורר מחשבה – לעידן שבו המין האנושי נדרש להציל את עצמו מהסכנות שיצר בעצמו."     ד"ר דב חנין

 

הצצה לספר

במלאי
מק״ט
10314375
הוצאה
זמורה
עמודים
208
יציאה לאור
27 באוג׳ 2023
כתוב חוות דעת שלך
הנך סוקר:לא יהיה לנו לאן לחזור