כמה שווה יהודי מת?

סופר/ת : ליטל שמש
טוען...

כמה שווה יהודי מת?

סופר/ת : ליטל שמש
מחיר מיוחד ‏49 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

אנחנו מדברים על גיבורים, על לוחמי חופש. נמשיך לתמוך בהם ולהיאבק למען חירותם ונסרב להתמקח על כך. גם אם יישארו לנו פרוטות בודדות, נקצה אותן רק למשפחות השהידים והאסירים." מחמוד אל־עאלול, סגן יו"ר הרשות" הפלסטינית

כמה שווה יהודי מת? תתפלאו, אבל יש מקום, לא רחוק מכאן, שבו לשאלה הזאת יש תשובה. במקום הזה יש חוקים, בעלי תפקידים וסעיפים תקציביים שמיועדים למטרה אחת: תמרוץ רצח יהודים. זרקת בקבוק תבערה על מכונית, אך היהודים חזרו הביתה בשלום? תביא הביתה 4,000 שקלים על כל חודש בכלא; דקרת נער יהודי ופצעת אותו אנושות? 6,000 שקלים. רצחת? במהלך מאסר העולם שלך תזכה בלמעלה ממיליון דולר.

בספר שנקרא בנשימה עצורה חושפת ליטל שמש את מנגנון ההסתה, התמריצים והסבסוד של הרשות הפלסטינית לרצח היהודים. החל מהשיעורים בבית הספר, דרך תוכניות הטלוויזיה, גיבורי התרבות ונאומי ההלל של ההנהגה הפלסטינית – ועד לרשימת מקבלי השכר. הספר מוליך את הקורא מרחובות הרשות אל מסדרונות בית המשפט הישראלי, שם מנסים בני המשפחה של קורבנות הטרור לעצור את מכונת הרצח, אך נתקלים בהתנגדות מפתיעה – התנגדותה של מדינת ישראל, שמתעקשת להמשיך להעביר כספים לרשות. זהו אינו ספר קל לעיכול, אך הוא בגדר קריאת חובה לכל ישראלי שרוצה לראות את מדינת ישראל נאבקת בטרור בכל הכלים העומדים לרשותה.

●       למי הודה המחבל עבדאללה ברגותי כשבא להעיד בבית המשפט?
●       אילו חוקים חדשים נחקקו בארצות הברית כשהטרור החל להכות בה בעוצמה?
●       מדוע ישראל מוכרחה להעביר בכל חודש כסף לרשות הפלסטינית?
●       מה לחשו זה לזה עורכי הדין של מדינת ישראל ושל הרשות הפלסטינית בבית המשפט?

ליטל שמש היא מגישת חדשות ועיתונאית, בוגרת תואר שני בתוכנית רודרמן ללימודי יהדות ארה"ב ובוגרת המכללה למדינאות בירושלים. שמש היא קצינת הסברה במיל' ומתגוררת בתל אביב.

במלאי
מק״ט
13861122
הוצאה
סלע מאיר
יציאה לאור
7 במרץ 2024