כיצד הפך נתניהו את ישראל לאימפריה

טוען...

כיצד הפך נתניהו את ישראל לאימפריה

מחיר מיוחד ‏36 ₪ מחיר רגיל ‏48 ₪
"לקראת ביקורו של ראש ממשלת הודו בישראל, הצירים הבאים ייחסמו לתנועה...".
"היסטוריה מלכותית לראשונה בישראל: הנסיך וויליאם נחת בנתב"ג"
"פסגה ביטחונית בירושלים: ארה"ב-רוסיה-ישראל"
 
כאשר התפרסם בשנת 2017 מדד העוצמה הבינלאומית של המגזין האמריקני U.S. News & World Report, עיתונאים ישראלים רבים הזיעו בחליפותיהם. אחרי הכל, מדינת ישראל דורגה בו במקום השמיני, לפני מדינות ענק כמו תורכיה, איטליה או ספרד. 
אבל מה שהפתיע את התקשורת המקומית, היה ידוע כבר מזמן לעוקבים אחר מדדים בינלאומיים: בעשור האחרון הפכה מדינת ישראל לכוח מדיני מוביל שאי אפשר להתעלם ממנו.
 
כיצד מצאה עצמה מדינה קטנטנה, נטולת משאבים ומוקפת אויבים, בין המדינות המשפיעות בעולם? מה דחף מדינות מתפתחות באסיה ובאפריקה לחזר אחרי ישראל בעקשנות? ואיך הפכה איראן מהחברה הטובה של הבית הלבן למדינה מבודדת על סף קריסה?
 
התשובה הקצרה היא מדיניות העוצמות של בנימין נתניהו.
 
את התשובה הארוכה יותר, החל מנאום אחד נשכח שנשא נתניהו אי אז בשנת 1996, וכלה בחתימותיו האחרונות על שורת הסכמים בינלאומיים, תוכלו למצוא בספר שלפניכם.
 
פנס כיס היא סדרת ספרי איכות לקורא הישראלי, מבית הוצאת סלע מאיר. הסדרה מביאה מן המיטב של הספרות המקומית והזרה על מדיניות, תרבות, תקשורת ומה שביניהן.
 
 
עקיבא ביגמן הוא עיתונאי ופרשן בעיתון ישראל היום.
ביגמן החל את דרכו כתחקירן בעיתון 'מקור ראשון'. בשנת 2012 היה ממייסדי אתר האינטרנט 'מידה', ולאחר מכן עורכו הראשי. בעל תואר שני בהיסטוריה מאוניברסיטת בר אילן.
בספר שלפניכם משרטט ביגמן ביסודיות את מערכת העוצמות והבריתות של מדינת ישראל בעידן נתניהו, מדרום אמריקה ועד אסיה הרחוקה. 
ביגמן מתגורר עם משפחתו ביישוב רתמים בנגב. 
זהו ספרו הראשון.