ישו

סופר/ת : דוד פלוסר
טוען...

ישו

סופר/ת : דוד פלוסר
מחיר מיוחד ‏35 ₪ מחיר רגיל ‏88 ₪

הביוגרפיה של ישו מאת פרופסור דוד פלוסר היא פרי של כארבעים שנות מחקר על מי שיכול הליחשב כדמות הידועה ביותר מתקופת בית שני. גישתו האנליטית הנועזת של פרופ´ פלוסר מצריכה חשיבה מחודשת על אופן קריאתנו את המקורות הספרותיים. הוא מנצל במחקרו את שפע המידע החדש על המאה הראשונה לספירה לאור מגילות ים המלח, המחקר ההיסטורי העדרכני ותגליות ארכיאולוגיות. התוצאה של מפעל ביוגרפי זה היא דיוקן של ישו הזוכה לעומק נוסף, משום שהוא מתואר בהקשרם הפנימי של המחשבה והחיים היהודיים במאה הראשונה לספירה. אין ספק כי קוראים יהודים נוצרים כאחד ימצאו אתגר בתוצאות מחקרו של פלוסר.

ספר זה מבוסס על חיבורו המוקדם של פלוסר משנת 1968, אולם בעיקרו הוא נכתב מחדש כדי לשלב את שפע המידע החדש שנצטבר במהלך השנים. אם המהדורה הראשונית, שאזלה מזמן, שיקפה את ראשית מחקרו של פלוסר על ישו הההיסטורי, הרי ספר זה, שהתפרסם באנגלית ב-1998 ומופיע עתה בעברית, הוא פרי הבשלתו של המחקר.

דוד פלוסר (1917-2000) הוא מגדולי ההיסטוריונים והחוקרים בישראל ובעל שם עולמי בתחומי ההיסטוריה של עם ישראל בתקופת הבית השני ובתקופת התנאים, מגילות קומראן והנצרות הקדומה. פרופ´ פלוסר לימד באוניברסיטה העברית יהדות בית שני וספרותה ותולדות הנצרות הקדומה. הוא היה חבר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים ובשנת תש"ס זכה בפרס ישראל לחקר ההיסטוריה היהודית.

במלאי
מק״ט
10102627
עמודים
256
יציאה לאור
2 באוג׳ 2009