ילדות בימי הביניים - שולמית שחר

סופר/ת : שולמית שחר
טוען...

ילדות בימי הביניים - שולמית שחר

סופר/ת : שולמית שחר
‏98 ₪

מה ידוע לנו על ילדים בימי הביניים? כיצד טיפלו בהם, איך דיברו אליהם, מה הם למדו? היו חוקרים שטענו כי החברה באותם ימים לא הכירה בתקופת הילדות כתקופה נפרדת ובעלת חשיבות בחיי האדם. ילדות בימי הביניים חושף עובדות המוכיחות את ההפך ומגלה מציאות מפתיעה, רבת פנים וגוונים.

בהסתמך על מקורות מערב-אירופיים רבים ומגוונים, ביניהם ספרי הדרכה, מכתבים ועדויות, דנה המחברת בעמדות בנות התקופה כלפי העמדת צאצאים, תדמית הילד, דרכי הטיפול בתינוק ובפעוט, חינוך אנשי הדת העתידים ובני האצולה החילוניים.

הספר בוחן את החיים בימי הביניים מהיבטים שונים של יחסי הורים-ילדים – ממסירות והקרבה ועד לנטישה ורצח. הבנת המציאות המתוארת כאן עשוייה להביא להבנה מעמיקה יותר של הרצף והשינויים בתרבות המערב. יותר מכך, הספר הוא, למעשה, נדבך חשוב בתיאור הכולל של תולדות החינוך ובעמדות ההיסטוריות של עולם המבוגרים כלפי הילד בתרבות המערב.

שולמית שחר היא פרופסור להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב. היא פרסמה מחקרים בתחום התורה המדינית בימי הביניים, תנועות המינות, קבוצות שוליים ותולדות הנשים בימי הביניים. ספרה המעמד הרביעי, האישה בימי הביניים, יצא לאור בהוצאת "דביר".

במלאי
מק״ט
18100517
עמודים
409
יציאה לאור
3 באוג׳ 1990