ילד בולע יקום

סופר/ת : טרנט דלטון
מחיר מיוחד 59 ₪ מחיר רגיל 98 ₪

סיפור התבגרות מופלא של ילד על סף גילוי הגבר שהוא עתיד להיות, סיפור על אחוות אחים, אהבת אמת, משפחה, והחברוּת הכי פחות סבירה שאפשר להעלות על הדעת. 

החיים של אילַיי בֶּל מסובכים. אבא שלו איננו, אמא שלו בכלא, ואביו החורג הוא סוחר הרואין. המבוגר היציב ביותר בחייו הוא סְלים – עבריין ידוע לשמצה, ומחזיק שיא הבריחות המוצלחות מהכלא – ששומר על איליי ועל אוגאסט, אחיו הגדול הגאון והשותק. לא פשוט בשביל ילד בן שתים עשרה שרוצה ללמוד איך להיות בן אדם טוב יותר, ומתאמן לקראת קריירה מזהירה בעיתונות.
וזה עוד לא הכול. החיים, כך עושה רושם, פשוט מתעקשים להציב בדרכו מכשולים – בראש ובראשונה את טיטוס ברוז, סוחר הסמים האגדתי של בריסביין.
אבל הצרות האמיתיות עוד מצפות לו: איליי עומד להתאהב, להתייצב מול חבר'ה רעים באמת ולנסות להציל את אמו מאבדון – הכול עוד לפני שיתחיל את לימודיו בתיכון.

טרנט דלטון עבד שנים כעיתונאי ב"ויקנד אוסטרליאן" וב"קורייר מייל". זהו ספר הביכורים שלו שכבש את אוסטרליה, זכה לאינספור שבחים ולשלל פרסים, וכיום מעובד לקולנוע. 

רולינג סטון: "הספר הכי טוב שקראתי העשור." 

אליזבת גילברט (מחבת "לאכול להתפלל לאהוב"): "שקית שלמה של סוכריות קופצות בפה שכולן מתפוצצות בבת אחת! זו התחושה בקראת הרומן המדהים והכובש הזה – אבל הוא אלים, עקוב מדם ומטלטל, אלה כנראה לא סוכריות קופצות אלא רימוני יד. אני לא מתארת את זה טוב, אבל תאמינו לי... הוא גרף פחות או יותר את כל הפרסים ב"אוז" בשנה שעברה, ולעזאזל מגיע לו. ממש אהבתי אותו. בראבו טרנט דלטון. תודה על הנסיעה הפרועה, היפה ומפוצצת הלב."

הגרדיאן:  "סיפור יפהפה יוצא דופן." 

וושינגטון פוסט: "סיפור שמהפנט אותך בפליאה, ואחר כך מכה בך בשיברון לב... קולו הפואטי להפליא של אילַיי ולבו הפתוח להדהים כובשים אותך. הם מאפשרים לו לעצב את המיטב האפשרי מהרע הקיים, וזה הנס שבבסיס הרומן הנפלא הזה."  

וושינגטון בוק ריוויו: "סיפור על אהבה, פשע ותקווה שיכבוש אתכם וישבור את לבכם. "  

הטיימס: "רומן מחשמל... אישור בועט ומצחיק לחוש ההישרדות האנושי." 

לייבררי ג'ורנל: "סיפור חיים יוצא דופן ושובה לב שמוביל את הקורא למסע אינטנסיבי אל תוך לבו שלו; מומלץ בחום." 

מדוע כתבתי את הספר הזה?

בתור עיתונאי כתבתי אלפי מילים על הסיפורים ההרואיים ביותר של החיים: טרגדיות, אלימות, סמים, פשע, תקווה וריפוי, בגידה, מוות, חורבן, משפחות, נטישה... ותמיד ידעתי עמוק בבטן, שסיפור חייה של אמי היה ועודו הסיפור הכי הרואי שהיה לי הכבוד המוזר והמטלטל ליטול בו חלק משמעותי.
היא האחת. 'מי האדם הכי מעניין שדיברת איתו מעולם?' – אנשים שואלים. לא, לא הדלאי לאמה. לא, לא בוב הוק ולא מאט דיימון. אמא שלי, חד חלק. תדעו למה אם תקראו את הספר.
כל מה שאני - נמצא בו. כל מה שראיתי מימיי. כל מה שעשיתי. כל נערה שנישקתי, כל אגרוף שאי-פעם החטפתי, כל שן שאיבדתי בקרבות רחוב, כל עימות עם קווינסלנדים אחרים, בהם מסוכנים, עקב היותי בן לשניים מההורים הכי מדהימים ויפים ולעיתים דאוגים שילד יכול להיוולד אליהם. 
הספר הזה נועד לבלתי-מאמינים-לעולם ולמאמינים ולחולמים. הוא נועד לכל מי שהיה פעם בן 13. הוא נועד לדור שהוריו הבטיחו לו, שיקבל את כל התשובות כשיגדל ויהיה מבוגר מספיק. טוב, עכשיו אתם מבוגרים מספיק.

הנה התשובות שלי:
1. כל נפש אבודה יכולה להימצא מחדש. גורל יכול להשתנות. רע יכול להפוך לטוב.
2. אהבת אמת כובשת הכול.
3. יש קו דק בין קסם לשיגעון, ואת שניהם יש לעודד באיפוק.
4. הפרברים של אוסטרליה הם מקום חשוך וברוטאלי.
5. הפרברים של אוסטרליה הם מקום יפהפה וקסום.
6. הבית הוא תמיד שיר הפתיחה והסיום.

לקריאת הפרק הראשון:

במלאי
מק״ט
11201459
עמודים
463
יציאה לאור
1 בפבר׳ 2021
תרגום
שאול לוין