יברך אותך אלוהים, אדון רוזווטר - קורט וונגוט

טוען...

יברך אותך אלוהים, אדון רוזווטר - קורט וונגוט

‏98 ₪

רומן-אבסורד עוקצני וארסי מאת הסופר שגרהם גרין תיארו "אחד הסופרים האמריקנים הטובים ביותר של ימינו." נושאו של הרומן המצחיק הזה הוא הקו המטושטש המפריד בין השפיות (או הסדר הקיים) ובין השיגעון (או ההתנהגות הלא-מקובלת ועם זאת ההגיונית כשלעצמה), ועל יסוד זה מגולל וונגוט את חייו ומעלליו של אליוט רוזווטר, העומד בראש מוסד פילנתרופי אדיר הנושא את שם המשפחה. אליוט מתרוצץ כשיכור בעולם משונה עד גיחוך, עושה מעשים טובים עד חמלה ומרעיף אהבה וחסד על כל עלובי החיים. השאלה העולה היא: מי המטורף האמיתי בזירה הזו – הוא, או שמא העולם כולו? יברך אותך אלוהים, אדון רוזווטר הוא ספר מצחיק ומרגיז, המעורר מחשבות אימה על עולמנו.

"אחד הרומנים האמריקניים הגדולים... יצירה יפהפייה." (סאן פראנסיסקו אקזאמינר)

"מר וונגוט הוא אחד הסטיריקנים החזקים של ימינו... הוא כתב רומן טורד-מנוחה... שופע מצבים קומיים נפלאים והערות סטיריות נוקבות על אמריקה של ימינו." (ניו-יורק הראלד טריביון).

"קורט וונגוט הוא הומוריסט וסטיריקן שחור, אדם הנוטה להרהורים עמוקים וקומיים על מצבו של האדם. הוא מוסר את רגשותיו בסגנון עסיסי ובלשון מחודדת ומתוך תחושה מפחידה של המגוחך." (טיים מאגאזין)

קורט וונגוט נולד בשנת 1922 באיניאנופוליס ונחשב לאחד הסופרים האמריקנים הבולטים של ימינו. מספריו ראו אור בעברית עד כה: אמא לילה, בית מטבחיים חמש, ועריסת החתול.

במלאי
מק״ט
18101209
עמודים
166
יציאה לאור
7 באוג׳ 1981
תרגום
אבירמה גולן